פתאל -רכישת 50% מחברה המחזיקה ב-4 מלונות במרכז לונדון (1350 חדרים)

עסקת המלונות בלונדון גובשה במסגרת ההסכמים שניהלה החברה להפחתת דמי השכירות בכל מלונותיה

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

אדם כהן
07/06/2021

שחר עקה , דירקטור וסמנכ"ל הכספים בחברה: "במסגרת המהלכים שביצענו בשנה האחרונה להפחתה ודחייה שלדמי השכירות בהיקף של כ- 550 מיליון שקל (כולל עסקה זו), חתמנו על עסקה מצוינת עבור החברה, במסגרתה נרכוש  50% מחברת נכס, המחזיקה ב- 4 מלונות  (הכוללים כ-1,350 חדר) שהחברה מפעילה במרכז לונדון. על פי העסקה, פתאל תזרים לחברת הנכס הון בסך 52 מיליון ליש"ט לפירעון חלקי של ההלוואות בגין המלונות האמורים ו-3 מיליון ליש"ט נוספים השקעה בהון. לפתאל  יוחזר על פי הסיכום בין הצדדים, סכום של כ- 52 מיליון ליש"ט, בדרך של הפחתה של דמי השכירות בשלוש שנים הקרובות, והכל בכפוף להסכמת המלווים שהעמידו לבעלים את המימון לרכישת המלונות. למעשה, פתאל רוכשת 50% מחברת הנכס, בתמורה להנחה שקיבלה בדמי השכירות ב- 3 שנים הקרובות, נכס ששוויו עשוי לעלות בשנים הקרובות.   בנוסף, סוכם כי במידה והזכויות במלונות בלונדון יימכרו, תקבל פתאל – לאחר החזר החוב בגין המלונות ותשלום לשותף, את ההון שהשקיעה, וכן מחצית מהתמורה שתיוותר. למעשה, זוהי עסקה המשפרת מאד את מצבה של פתאל, ומאפשרת לנו גם להנות מרווח במידה ותיווצר השבחת ערך בבתי המלון בלונדון. זאת, במקביל להפחתת דמי שכירות בשנים הקרובות. 

רשת מלונות פתאל תמשיך לפעול באחריות כלפי החברה, עובדיה ובעלי מניותיה וממשיכה  לנהל מו"מ גם על דמי השכירות לשנת 2021".

פתאל החזקות, שהינה רשת בתי המלון הגדולה בישראל, הכוללת 219 בתי מלון בארץ ובחו"ל מעדכנת היום, כי בהמשך לסיכומים שניהלה עם בעלי הנכסים שלה, להפחתה ודחייה של דמי השכירות  בארבעת הרבעונים האחרונים בהיקף של כ- 550 מיליון שקל כולל עסקה זו, חתמה חברת בת של פתאל החזקות, על מערך הסכמים לרכישת 50% מחברת נכס המחזיקה ב- 4 מלונות (הכוללים כ-1,350 חדר) במרכז לונדון:

Leonardo Royal Hotel London City, 

Leonardo Royal Hotel St. Paul's,

Leonardo Royal Hotel Tower Bridge, 

NYX Hotel London Holborn. 

בכל אחד מבתי המלון יש מרכז כנסים גדול, בריכת שחיה, מסעדות, חדרי אוכל, ברים וגם בר בגג המלון שמול כנסיית סנט פול. המלונות איכותיים ביותר ושופצו בשנה שעברה בעלות של 35 מיליון ליש"ט. 

על פי מערך ההסכמים, שנחתם מול הבעלים של המלונות, פתאל תזרים הון ראשוני של כ- 52 מיליון ליש"ט לפירעון מוקדם חלקי של ההלוואות בגין המלונות האמורים + 3 מיליון ליש"ט השקעה בהון החברה . כן סוכם כי הבעלים יזרימו כ- 18 מיליון ליש"ט, ולמעשה הון זה יסתכם בכ- 70 מיליון ליש"ט  וישמש להקטנת ההלוואות לגופים פיננסים שעומדות כיום על כ-  כ- 555 מיליון ליש"ט נכון לסוף הרבעון הראשון. במקביל, תקבל פתאל החזקות הפחתה כוללת של כ- 52 מיליון ליש"ט בדמי השכירות ל– 3 שנים הקרובות בגין המלונות האמורים.

במידה וחברת הנכס תימכר לצד שלישי , סכום של כ-550 מיליון ליש"ט יועבר לגופים הפיננסים שמימנו את הרכישה,  כ-52 מיליון ליש"ט יועברו לבעלים וסכום של כ-44 מיליון ליש"ט יוחזרו לפתאל. יתרת התמורה בגין המכירה  תחולק בין בעלי המניות בחברת הנכס על פי מנגנון שהוסכם. מתווה העסקה האמורה וכניסתו לתוקף של הסדר כאמור תהא כפופה לאישור המלווים. 

רשת מלונות פתאל, בבעלות משפחת פתאל (63.65%), הוקמה על ידי דוד פתאל במרץ 1998 והיא מתמחה באמצעות תאגידים המוחזקים על ידה, בבעלות, תפעול, שכירות וניהול מלונות בישראל ואירופה וכן ברכישה והקמה של מלונות חדשים.