יוסי אנגלמן בראיון בלעדי ל FUNDER "אינני יודע אם אשאר בתפקיד עד לבחירות בעוד חצי שנה"

ראיון בלעדי עם יוסי אנגלמן, הנשיא בפועל של לשכת סוכני הביטוח, בעקבות דחיית הבחירות לנשיאות הלשכה שהיו אמורות להתקיים השבוע

 

 
יוסי אנגלמן כנס תלפיות צילום פאנדריוסי אנגלמן כנס תלפיות צילום פאנדר
 

קרן מרדכי
FacebookTwitter Whatsapp
21/11/2021

"אינני יודע אם אשאר בתפקיד עד לבחירות בעוד חצי שנה"

ראיון בלעדי עם יוסי אנגלמן, הנשיא בפועל של לשכת סוכני הביטוח, בעקבות דחיית הבחירות לנשיאות הלשכה שהיו אמורות להתקיים השבוע

במצב רגיל זה היה יכול להיות ראיון סיכום קדנציה עם יוסי אנגלמן, נשיא בפועל של לשכת סוכני הביטוח בחצי שנה האחרונה, ומ"מ נשיא חודשיים וחצי קודם לכן. אבל דחיית הבחירות בחצי שנה עליה החליט ביה"ד הארצי של הלשכה, אותה הוא מכבד ויפעל ליישומה, מותירה את אנגלמן בכסאו לעוד חצי שנה, ושאלנו אותו קודם כל, אם הוא מתכוון להישאר בתפקיד בפרק זמן זה.

אנגלמן: "התכוננתי נפשית ואפילו נערכתי לחופשה בחו"ל אחרי הבחירות שהיו אמורות להתקיים ב-24 בנובמבר. החלטת ביה"ד הפכה את היוצרות – אני חושב עם עצמי בימים אלה מה לעשות באופן אישי. אינני יודע כרגע אם אשאר בתפקיד עוד חצי שנה; עקרונית אני מרגיש שזה מתחיל להיות יותר מדי; אעשה הערכת מצב, וגם אם אחליט להמשיך, אצטרך לבצע התאמות נוספות במערכת," אמר וסירב לפרט על אלו התאמות מדובר. "בכל מקרה," הוסיף אנגלמן: "אם יהיה ערעור על החלטת ביה"ד של הלשכה, נכבד כל החלטה שתתקבל בערעור. צריך להרגיע את המצב".

·  מה אתה אומר על רמת השיח ברשתות ובקבוצות הווטסאפ של הסוכנים בעקבות ההחלטה על דחיית הבחירות?

אנגלמן: "אני חש בושה שסוכני ביטוח מגיעים לרמות השתלחות שגובלות בהגשת תלונה במשטרה. (אנגלמן מתכוון במיוחד להודעה של אחד הסוכנים לפיה "דחיית הבחירות שקולה להפיכה. במקום אחר היינו יכולים להוציא אותם להורג. פה לצערי עדיין אי אפשר. מי יודע אולי בעתיד זה ישתנה").
אני מצפה מאותו סוכן שימחק את דבריו. בכל מקרה זה יעלה בישיבת הוועד המנהל הקרובה ונחליט איך לטפל בדבר".

·  מה אמורה הנהגת הלשכה לעשות בחודשים הקרובים עד לבחירות?

"יש דוח קשה של ביקורת חקירתית של רו"ח קובי נבון על התנהלות הלשכה בקדנציה הקודמת, שצריך להתחיל ליישם אותו; לבנות תשתית ארגונית נקיה ושקופה. זה יבוצע בליווי רו"ח נבון, בליווי המנכ"לית בשמת כרמון ובצמוד לתקנון. יש נושאים שנצטרך להרחיב את הבדיקה שלהם לעומק, כי מקוצר הזמן רו"ח נבון לא יכול היה להעמיק בכל הנושאים. יש המון עבודה עדיין גם ביישום וגם בהעמקת הבדיקה של חלק מהממצאים".

·  איך אתה מסכם את 8.5 החודשים בהם מצאת עצמך מנהיג את לשכת סוכני הביטוח ללא בחירות ובאופן פתאומי?

"זו הייתה בהחלט תקופה מאתגרת, שהתבטאה קודם כל כשנכנסתי לתפקיד לתוך לשכה חבולה ומפולגת, עם וועד מנהל שהיה חותמת גומי, עם אנשים שלא היו צריכים להיות במערכת, ואכן הם הורחקו.

·  גם היום הלשכה די מפולגת...

"זה ממש לא אותו מצב. אני סבור שאפשר לגשר ולפשר כשמדובר בטובת הלשכה; קובי צרפתי קרא לי פעמיים להתפטר. זה רק איתגר אותי; קראתי לו והצעתי לו לנהל את הוועדה לביטוח אלמנטרי. היום אנחנו עובדים צמוד ובשיתוף פעולה פורה, כשגם הוא הבין שאפשר לעבוד ביחד ולהגיע לתוצאות. תמיד תהיה אופוזיציה, וכאן צריכה לבוא לידי ביטוי אישיות נשיא הלשכה, שצריך לחפש את המחבר והמגשר בין הדעות השונות.

הבאנו תקופה די רגועה ושקטה על ידי יצירת קשרים מכבדים וטובים עם רשות שוק ההון והממונה עליה ד"ר משה ברקת. נושא השיווק הישיר והאפליקציות מייתרות הסוכן של חברות הביטוח, הוא מורכב. פעלנו בנושא אבל קשה לעשות את זה עם הנהגה זמנית. זהו בהחלט אתגר לקדנציה הבאה.
מודל הסוכן האובייקטיבי יתפוס תאוצה כבר בחודשים הקרובים, עוד לפני שייבחר נשיא חדש, ואנחנו נערכים ודנים בכך עם הרשות.
לנשיא הבא של לשכת סוכני הביטוח אני ממליץ קודם כל שידאג לרוב במועצה הארצית, כי כפי שהנשיא הקודם ליאור רוזנפלד נוכח לדעת, היה לו קשה מאוד לקדם דברים כי לא היה לו רוב במועצה".

הודעת הווצאפ החמורה בקבוצת הסוכנים:כתבות קשורות:
לפני כולם: כפי שכתבנו אתמול - הבחירות לנשיאות לשכת סוכני הביטוח נדחו בחצי שנה

בלעדי - תדהמה בלשכה - הבחירות לנשיאות לשכת סוכני הביטוח יידחו?!