מחירי הנפט בירידה ובעקבות המשבר בסין המגמה תימשך

 

 
 

בית השקעות סיגמא
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
10/08/2015


  • כחמישה חודשים לאחר הבחירות, בתקופה רצופה משברים קואליציונים וחוסר יציבות, ממשלת ישראל אישרה את התקציב לשנת 2015-2016 ברוב גדול. יעד הגרעון עבור השנים הללו יעמוד על 2.9% לשנה.

  • חברת דירוג האשראי הבינלאומית S&P פרסמה לאחר אישור התקציב כי אישררה את דירוג האשראי של מדינת ישראל והותירה אותו על כנו, ברמה של A+  עם תחזית יציבה.

  • העלאת מס הרכישה בחודש יוני האחרון גרמה לזינוק ברכישת הדירות לשיא של 16 שנה בהיקף 3,096 דירות חדשות. מדובר בעליה של 13% בהשוואה לחודש מאי וכ 79% מחודש יוני אשתקד שמשמעו ניפוח נוסף לבועת הנדל"ן ושוק המשכנתאות שנמצא בשיא כל הזמנים.

  • בנק ישראל ממשיך במאבקו להחלשת השקל, וגם בחודש יולי הוא המשיך את ההתערבות האגרסיבית שלו במסחר במטבע חוץ ורכש כ 510 מיליון דולר ובמצטבר מתחילת השנה כ 5.1 מיליארד דולר.

  • בדיונים שנערכו השבוע בין ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפרס ונשיא צרפת פרנסואה הולנד נראה כי אפשר להגיע להסכמה על תכנית חילוץ שלישית ליוון עד סוף החודש הנוכחי. ברקע למגעים מול קרן המטבע והבנק המרכזי של אירופה לתוכנית חילוץ שלישית בהיקף 86 מיליארד אירו, יוון והנושים שלה צריכים להסכים על העברת הלוואת גישור עד 20 באוגוסט, שכן אז היא צריכה להחזיר לבנק האירופי המרכזי חוב בגובה 3.5 מיליארד יורו.

  • מחיר הנפט נסגר בשפל של כמעט חמישה חודשים ונפל בסיכום שבועי בקרוב ל 7% על רקע חששות כי האטה בביקוש בסין תחריף את עודפי ההיצע בשוקי הנפט העולמיים. המחיר לחבית נפט מסוג ברנט (BRENT) ננעל ברמה של 48.61$.
 

המלצות עיקריות
 
חשיפה מנייתית ברמה של כ-90% מהמדיניות. כ-55% מהאפיק לשווקים בחו"ל, בדגש על ארה"ב ואירופה

  • הסטת רכיב מהתיק לנזילות וכניסה להנפקות וניצול הזדמנויות בשוק.
  • אג"ח קונצרני בעיקר בדירוג (A-) ומעלה.

  • יש להישמר מאג"ח בדירוג נמוך ללא פרמיית סיכון נאותה וסחירות.

  • מט"ח - חשיפת כ-10% מהתיק למט"ח.הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x