סקירת מומחי המסחר על-ידי FUNDER » בבוקר שאחרי הריבית

ואחרי הסערה בשווקים, איך מתנהג השקל?

 

 
 

בעז קידר
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
25/08/2015

FXCM ישראל: "המשך ירידות השערים יביאו גם להמשך צניחת הדולר, גם למול השקל"

הדולר הוא הנפגע העיקרי מכל הטלטלה בשוק, כאשר הסוחרים הורידו ציפיות להעלאת ריבית בספטמבר על רקע הסיכונים הגלובליים. כמו כן, ניתן לזהות תנועה אדירה של הון שקשורה לנסיגה של פוזיציות carry trade, כאשר הסוחרים רוכשים מחדש את המטבעות בעלי התשואה הנמוכה כגון האירו והין.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "הטלטלה בשווקים הפיננסיים משתקפת גם בשוק המט"ח, כאשר ביממה האחרונה הדולר-שקל היטלטל בטווח מחיר יומי של 8 אגורות. בנק ישראל החליט להותיר את הריבית אמש ללא שינוי אך בשיא התנודתיות קשה היה להבחין מה היתה השפעת ההחלטה על הדולר-שקל. הצמד כרגע נע על פי המגמה המאוד דרמטית של הדולר בעולם. הדולר הוא הנפגע העיקרי מכל הטלטלה בשוק, כאשר הסוחרים הורידו ציפיות להעלאת ריבית בספטמבר על רקע הסיכונים הגלובליים. כמו כן, ניתן לזהות תנועה אדירה של הון שקשורה לנסיגה של פוזיציות carry trade, כאשר הסוחרים רוכשים מחדש את המטבעות בעלי התשואה הנמוכה כגון האירו והין. הדולר, שכבר אינו מהווה מטבע מימון בסחר הקארי בשל הציפייה להעלאות ריבית, צונח בחדות מול כל המטבעות הללו. על פי תנועות ההון הנוכחיות, המשך ירידות השערים יביאו גם להמשך צניחת הדולר, גם למול השקל".

יוסי פריימן מנכ"ל פריקו: בטווח הבינוני הדולר ייחלש מתחת לרמה של 3.80 שקל לדולר

פריקו ניהול סיכונים, מימון והשקעות: תנועת השערים באירו ובין היפני בשבועות האחרונים המחישה את היקף מימוש האחזקות בניקיי היפני ובדאקס הגרמני; רגיעה בשוקי המניות תוביל להתחזקות זמנית מחודשת של הדולר

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים, מימון והשקעות, אמר כי היחלשות הדול בעולם הובילה לפיחות מהיר בשער הנומינלי האפקטיבי, שהוא שער העוגן של בנק ישראל ובכך ירד הלחץ על נגידת הבנק לבצע פיחות ולתמוך בתעשייה המקומית בכלל וביצוא בפרט.

להערכת פריקו פיחות השקל נותר מוגבל בתנועה לעבר 3.88 עד 3.92 שקל לדולר. בראיה לטווח הבינוני, בפריקו מעריכים כי הדולר ייחלש מתחת לרמת 3.80 שקל לדולר כשהאירו ישוב להיחלש אל מתחת לרמות של 1.14 דולר לאירו. 

להערכת פריקו, תנועת השערים של השבועות האחרונים תואמת את ההערכה לפיה התחזקות האירו והין היפני הינה תמונת מצב של מימוש האחזקות בניקיי היפני ובמדד הדאקס הגרמני. השקל  נחלש מול המטבעות המובילים ובראשם הדולר, על רקע הציפיות להתרחבות בפער הריביות השלילי שבין השקל לדולר. כעת, לאחר ההחלטה שלא לשנות את ריבית השקל והאפשרות לרגיעה בשוקי המניות הרי שגובר הפוטנציאל להתחזקות מחודשת של הדולר אל מול האירו והין היפני ומטבעות מרכזיים נוספים.הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או  או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניניים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

x