פרופ סימון ליצין מונה ליועץ לקרן ההון סיכון AltaIR

פרופ הוא יזם בתחום הטכנולוגיה היה ממפתחי הדיסק און קי

 

 
פרופ  סימון ליצין פרופ סימון ליצין
 

איתי שלוסברג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
07/10/2015

פרופ' סימון ליצין, יזם סדרתי נודע ואחד ממפתחי הדיסק און קי , מונה כחבר בוועדה המייעצת לקרן ההון סיכון AltaIR. במסגרת תפקידו יהיה אחראי ליצין ל-איפיון ואנליזה של חברות הזנק בתחומים הקשורים למיקרו-אלקטרוניקה. 

פרופ' סימון ליצין (57) הוא מומחה ידוע בתחום אחסון והעברת מידע והוא מעורב בחברות היי-טק רבות הפועלות בתחומי אחסון, תקשורת ומחשוב. ליצין התפרסם כאחד מממציאי טכנולוגייה המגדילה מהותית את הצפיפות של זיכרון נייד (FLASH), בתפקידו כמדען הראשי ב- M systems, טכנולוגיה שהניבה לחברה רווחים של למעלה ממיליארד דולר. לאחר מכן שימש בתפקיד זהה בחברת SanDisk. ליצין הוא גם ממייסדי ומנהל הטכנולוגיות הראשי בחברת הסטארט-אפ  StoreDot, מחברות הסטארט-אפ המבטיחות בישראל, שפיתחה סוללה המטעינה מכשירי סמארטפון בתוך דקה, ואשר לאחרונה הודיעה כי היא מפתחת סוללה לרכב אשר תיטען בתוך חמש דקות בלבד. 

בנוסף, ליצין חבר מזה 25 שנה בפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב. במסגרת פעילותו האקדמית, זכה ליצין לפרסים רבים על הישגיו המדעיים. הוא פרסם מאות מאמרים, שני ספרים ורשומים על שמו כ-50 פטנטים. לליצין תואר דוקטורט בהנדסת חשמל מאוניברסיטת LETI בסנט פטרסבורג שברוסיה.

אודות AltaIR : 

 AltaIR  היא חברת הון סיכון שהשקיעה עד היום בכ-80 מיזמים ברחבי העולם, בין היתר בישראל, ארה"ב, אירופה, אוסטרליה ורוסיה. AltaIR מתמחה בהשקעות בסטארט-אפים בשלבים מוקדמים מאוד להתפתחותם (seed ו-pre-seed), בתחומי האינטרנט, המובייל ועוד. החברה הוקמה על ידי איגור ריאבנקי, יזם סדרתי יהודי ואנג'ל הפעיל בתחום למעלה מ-20 שנה. בשנה האחרונה החלה AltaIR להתמקד בהשקעות בישראל, ונכון להיום השקיעה ביותר מ-13 סטארט-אפים ישראלים. הפעילות של האקסלרטור AltaLab מנוהלת על ידי איגור רבינוביץ, בעל ניסיון רב בתעשיית ההיי-טק הישראלית ושותף במספר סטארט-אפים. קרן AltaIR מפעילה את פלטפורמת AltaClub, המאפשרת למשקיעים פרטיים כשירים להצטרף אליה להשקעות משותפות בחברות סטארט-אפ.הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x