טור אורח, ג`וזף גרינקורן >> עכשיו זה הזמן להיכנס וליהנות מהראלי הנוכחי בוול סטריט

ב-9 ימי המסחר האחרונים, השוק סיים 8 ימי מסחר בעליות שערים והוסיף ערך של 2.5 טריליון דולר

 

 
גוזף גרינקורן, צילום יחצגוזף גרינקורן, צילום יחצ
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
11/10/2015

ג'וזף גרינקורן, מנכ"ל מוריס גרופ ומומחה להשקעות בוול סטריט מעריך כי השוק האמריקני נמצא כעת בעיצומו של ראלי שיוביל את השוק לרמות שיא חדשות. לדברי גרינקורן "למרות הערכות אחרות בשוק לגבי העלאה של הריבית מצד ה'פד' כבר ב-2015, אני מעריך שה'פד' וג'נט ילן לא יעלו בחודשים הקרובים את הריבית בארה"ב, בהתאם לקצב ההתאוששות האיטי של אירופה ואסיה והמשך קצב אינפלציה נמוך מהצפי וקיפאון בשכר הממוצע במשק האמריקני. 

גרינקורן הוסיף כי רווחי התאגידים האמריקניים גבוהים במיוחד ומשדרים איתנות בזמן ששווקים אחרים בעולם מציגים חולשה. הפער הזה ייצור מצב שבו תהיה למשקיעים עדיפות מובהקת להשקיע בשוק האמריקני שצפוי להציג ביצועי יתר לעומת השווקים האחרים בעולם. 

להערכת גרינקורן, לשוק האמריקני על שלושת המדדים המובילים שלו – ה-500 S&P, הנאסד"ק והדאו ג'ונס יש פוטנציאל התחזקות משמעותי במיוחד עד סוף שנת 2016. כבר היום אנו רואים את הביטחון של המשקיעים חוזר לשוק. נכון להיום, בסיכום 9 ימי המסחר האחרונים ב-8 מהם וול סטריט סיימה בעליות שערים כשהשוק ההון האמריקאי מוסיף לערכו סכום אסטרונומי של 2.5 טריליון דולר. 

גרינקורן מעריך כי הפעילות הכלכלית במשק האמריקני תתרחב ונתוני המאקרו ימשיכו להיות חיוביים. לעומת זאת, השוק האירופי צפוי להתאושש בקצב איטי מהצפוי. לגבי השוק הסיני, גרינקורן מעריך כי התיקון החיובי ימשיך גם שם. הממשל הסיני לא יכול לתת לשוק הסיני לרדת, מדיניות הממשל במובהק מתדלקת בכסף את שוק ההון ומגבירה את קצב הצמיחה, השוק הסיני ימשיך להיות ספק המוצרים הגדול בעולם ולשוק האמריקני, התאוששות בשוק הסיני תוביל גם לאופטימיות ולהעלאה של ביטחון המשקיעים ברחבי העולם. 

גרינקורן מסמן את סקטור המדיה החברתית והטכנולוגיה כסקטור שימשיך להוביל את וול סטריט גם במהלך 2016. גרינקורן משקיע וממליץ למשקיעים להשקיע בטוויטר, עליבאבא וגו פרו. להערכת גרינקורן משקיעים יוכלו לראות בחברות אלה וגם בחברות אחרות אפסייד של בין 20% ל-30%. מדובר בחברות מעולות שסבלו מירידות שערים חדות בעקבות המפולת האחרונה בסין בחודש שעבר. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x