עדיין ניכרת השפעתם המרכזית של הספקולנטים במט"ח

 

 
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
19/11/2015

אייל כהן מנכ"ל שיא קפיטל אומר הבוקר כי "צמד המטבעות דולר-שקל מושפע מהנעשה בעולם, כאשר הדולר רושם התחזקות מתונה הבוקר בשיעור של 0.1% מול השקל ונסחר סביב רמת 3.9125 שקלים לדולר, משלים גל התחזקות בשיעור נאה של 0.75% בארבעת ימי המסחר האחרונים. ראוי לציין כי חולשתו של השקל אף מוזנת מבית לאחר פרסום מדד התמ"ג אשר הציג צמיחה נמוכה מהערכות . למרות זאת, עדיין ניכרת השפעתם המרכזית של הספקולנטים במט"ח, כאשר הדולר מתחזק מול האירו מרמת התחתית שלו בכ- 7.4%, אך בארץ מתחזק הדולר מול השקל רק ב- 2.6%. אם נוסיף לכך את נתוני הצמיחה החלשים בישראל ונשקלל את רמת הסיכון הנגרמת מהמצב הביטחוני, הרי שהשקל היה אמור להיחלש ברמה משמעותית הרבה יותר ממה שנחלש בפועל, ושוב כל ה"קרדיט" על כך מגיע לאוזלת ידו של בנק ישראל."
 
כהן מוסיף כי " מדד הדולר-אינדקס (שער הדולר האמריקאי מול סל של מטבעות), רושם הבוקר התחזקות מתונה ומשלים בכך גל התחזקות בשיעור של כ- 8% בכמה ימי המסחר. התחזקות זו משויכת לפרסום נתונים אשר הציגו עליה ברמת האינפלציה והתפוקה התעשייתית בחודש אוקטובר, עובדה שמגבירה את הסיכוי להעלאת ריבית בפגישת הפדרל ריזרב הקרובה באמצע דצמבר."
 
טל פלג מנהל מחלקת השקעות באפסילון קרנות נאמנות:סביבת הריבית האפסית ומלחמת המטבעות יוצרות שוק תנודתי מאוד, כאשר ברקע עומדת העלאת הריבית בארה"ב שצפויה להתחיל בדצמבר.הצניחה במחיר הנפט, ההאטה ביפן וסין והנכונות להמשך תימרוץ הכלכלה האירופית מגבילים את יכולתו של הפד לחזור לתוואי ריבית נורמלי.על רקע העליות האחרונות בשוק המניות אל מול ירידת שערים באפיקים הסולידיים אנו מרגישים בנוח עם תמחור שוק האג"ח הממשלתיות וממשיכים להמליץ על אפיק זה תוך ניצול תלילות עקומי התשואה.

 
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x