הטכנולוגיה הלבישה "OrCam-MyEye" שתספק סיוע ללקויי ראיה, עיוורים ולקויי למידה

 

 
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
07/01/2016


הטכנולוגיה הלבישה OrCam-MyEye, מבית חברת אורקם, שתספק סיוע ללקויי ראיה, עיוורים ולקויי למידה, הושקה השבוע בשפה העברית, במהלך תערוכת הטכנולוגיה הבינלאומית CES. 

מדובר בטכנולוגיה מהפכנית בתחום הראייה הממוחשבת ומערכות לומדות, המשלבת אינטליגנציה מלאכותית מתקדמת ומאפשרת סיוע בפעולות שגרתיות. OrCam-MyEye תשפר ותקל את חיי היום- יום של אנשים עם אובדן ראייה או לקות למידה, תקטין את התלות שלהם במסייעים ותאפשר להם עצמאות בסביבה שאינה מוכרת. 

OrCam-MyEye בעלת ממשק קל ונוח לשימוש, מכילה מצלמה זעירה המולבשת על משקפים, ובהוראת המשתמש מצלמת את האובייקט שמול עיינו ומקריאה את הטקסט ישירות לאוזנו. הטכנולוגיה מיועדת לקריאת חומרים כתובים דוגמת עיתונים, מסמכים במחשב או בטאבלט, זיהוי מוצר ומרכיביו, קריאת שלטי חוצות, תפריטים במסעדות ועוד. 

OrCam-MyEye צפויה לשפר את שגרת חייהם של כ- 140 מיליון אנשים בעולם עם לקויות ראייה קשה, מתוכם 100 אלף בישראל, כ-300 מיליון אנשים בעלי דיסלקציה חמורה מתוכם כ-200 אלף ישראלים.

רמי בן יהודה, סמנכ"ל מכירות ותפעול באורקם: "כחברה ישראלית שצמחה והחלה את דרכה בירושלים, אנחנו גאים יותר מכל להשיק את הטכנולוגיה בשפה העברית לקהל הישראלי. מדובר בטכנולוגיה שתשנה את חייהם של 2% מאוכלוסייה המוגדרים ככבדי ראייה, כ-30 אלף עיוורים ומאות אלפי ליקויי למידה שחיים כיום בישראל. זוהי הטכנולוגיה הלבישה הראשונה שפונה לתחום הבריאות ותסייע לאנשים עם לקויות או מוגבלות".  עוד הוסיף כי "אורקם חרטה על דגלה לרתום את עוצמת הראייה המלאכותית במטרה לסייע לאנשים עם לקויות ראייה ולהוביל את המהפכה הטכנולוגית לתחומי בריאות שיסייעו בפעולות שגרתיות. MyEye מהווה עוד צעד בדרך לעולם נוח יותר עבור עיוורים וכבדי ראייה ".

מנתוני שביעות רצון של לקוחות החברה עולה כי 89% מהמשתמשים הקיימים ימליצו לחבריהם על OrCam-MyEye, מעל 92% ממשתמשי OrCam-MyEye נעזרים בו לקריאת ספרים, מסמכים ועיתונים. המשתמשים הקיימים מדווחים כי לוקח כשבועיים להרגיש נוח עם ה OrCam-MyEye ולהפיק ממנו את המיטב. בימים אלה מנהלת החברה מגעים עם חברות הביטוח וקופות החולים לגבי סיוע ברכישת ה- OrCam-MyEye. 


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.