קבוצת גבאי רוכשת את השליטה בחברת הנדל"ן תמיר פישמן מידי אליהו קנפלר תמורת 9.5 מיליון שקל

 

 
תמיר פישמן תמיר פישמן
 

מיכאל לוי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
15/12/2016

אלי גבאי מבעלי קבוצת גבאי ציין: "אני שמח על רכישת חברת תמיר פישמן נדל"ן, אנו רואים ערך ופוטנציאל רב בקרקע שמחזיקה החברה בהונגריה ובכוונתנו לממשו. לקבוצה ניסיון רב בניהול נדל"ן במזרח אירופה ובהונגריה בפרט".

קבוצת גבאי בבעלות משפחת גבאי, הודיעה היום על רכישת 25% ממניות חברת תמיר פישמן קרן נדל"ן מידי איש העסקים אליהו קנפלר תמורת 9.5 מיליון שקל. מועד השלמת העסקה יחול ב- 27/12. כמו כן במועד זה יודיעו הדירקטורים המכהנים- אליהו קנפלר, רוני אוחיון ומשה גורן על התפטרותם. 

תמיר פישמן קרן נדל"ן הוקמה ב-2007 כקרן השקעות על ידי בית ההשקעות תמיר פישמן, במטרה לבצע פעילות נדל"ן במזרח אירופה. הקרן גייסה 240 מיליון שקל ונרשמה למסחר בסוף 2009.

הנכס העיקרי שבבעלות החברה היא קרקע בבודפשט, הונגריה ברובע ה-18 מדובר על 220 דונם עם 325 אלף מ"ר לבניית מגורים, שווי הקרקע מוערך ב-8 מיליון אירו. כמו כן בידיה (נכון לדוחות הכספיים לרבעון השלישי)  קופת מזומנים של כ-1.4 מיליון אירו, וכ-4 מיליון אירו נכסים פיננסים נזילים בסוף הרבעון השלישי של 2016 נאמד ההון  העצמי של החברה על כ-13 מיליון אירו. 

עוד הוסיף גבאי: "לאחרונה חלו תמורות משמעותיות באחוזי המע"מ לדיור בהונגריה אשר ירדו מ- 26% ל- 5% בלבד, מה שהעלה משמעותית את האטרקטיביות למימוש הקרקע". 

לפני פחות משנה השתלטה קבוצת גבאי יחד עם דיויד מוריס על חברת הנדל"ן אנגל משאבים תמורת 6.5 מיליון יורו, אנגל משאבים ופיתוח עוסקת בפעילות נדל"ן ניהול ותפעול של נכסי מקרקעין להשכרה ולמכירה וכן בבנייה למגורים בארץ ובחו"ל.

כמו כן קבוצת גבאי רכשה ב-2015 את הפעילות של חברת צ.לנדאו  תמורת 44 מיליון שקל לאחר שזו נקלעה לקשיים. לצ.לנדאו יש פרויקטים בראש העין, קרית גת ואשקלון. קבוצת גבאי מתכננת להשלים החודש עסקה לרכישת מקרקעין מחברת אזורים לבניית כ-600  יחידות דיור בכפר שלם.

קבוצת גבאי הוקמה לפני כשלושה עשורים על ידי שמשון גבאי ופועלת בתחום הנדל"ן למגורים ונכסים מניבים בישראל. הקבוצה יוזמת, מתכנתת ובונה בביצוע עצמי, פרויקטים של מגורים ברחבי הארץ. כמו כן, הקבוצה פעילה גם בתחום ההתחדשות העירונית ומקדמת פרויקטים רבים. עד כה, הקבוצה בנתה מעל ל-4000 יחידות דיור במגוון פרויקטים. כרגע החברה משווקת, בין היתר, את הפרויקטים בודנהיימר 8 תל אביב, NINE תל אביב,  Aria אשקלון, גבאי בפסגות אפק ראש העין ועוד. עד סוף 2016  מתוכננים לצאת לשיווק פרויקטים נוספים כגון חוות יפת בכפר שלם וסוקולוב בהוד השרון. קבוצת גבאי בעלת מחצית מגרעין השליטה באנגל משאבים. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x