נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

אריה אברמוביץ יו״ר לשכת סוכני ביטוח >> הכרזתי היום כי בכוונת הלשכה לשנות בחקיקה את ועדת בכר ולהביא מציאות שסוכן יוכל להיות גם יועץ

 

 

קרדיט שחר פליישמן


בפוסט לסוכני הביטוח מכריז יור לשכת סוכני הביטוח כי הוא פועל להפוך את הסוכנים גם ליועצים. להלן דבריו:
בטקס הפתיחה החגיגי של כנס ביטוח חיים ופנסיוני 2017 קראתי לראשי הענף ולמפקחת, לא רק לחשב ערך מחדש, אלא לחשב מסלול מחדש.

הצלחנו לשנות מציאות מעוותת בענף עם פרסומות מבישות ושתיקה רועמת של ראשי הענף כולם;באומץ ידענו לשנות מציאות צרכנית פוגענית ולהוביל את הפרדת תגמול הסוכן מדמי הניהול. בחרנו להיות מובילים, קיבלנו את הרוח הגבית מהכנסת, והחוק הזה נועד לוודא שפרנסת הסוכן לא תבוא מדמי הניהול. 

אנחנו לא נסכים שהחוק הזה יעוות: את השכר שלנו לא נדרוש מהחוסכים לפנסיה.

לאחר שדנו בנושא ובדקתי את הדברים לעומק, אני תומך בעמלת הפצה אחידה לכל מוצר פנסיוני בנפרד.
 
הכרזתי היום כי בכוונת הלשכה לשנות בחקיקה את ועדת בכר ולהביא מציאות שסוכן יוכל להיות גם יועץ. החוסכים ידעו שמולם עומד יועץ, מקצוען, אובייקטיבי שהינו האוטוריטה המקצועית הטובה ביותר בענף הביטוח והפיננסים. 
עם האמת הזאת נעשה תיקון בענף, נעשה שינוי למציאות.
 
בכדי להוביל לשינוי מציאות, עלינו גם לפתוח את שערי הלשכה לגורמים חדשים - לכן, בכוונתי לבחון בדיוני הוועדה לעתיד ענף הביטוח שיתוף פעולה עם ארגון חוסכים וצרכנים מוביל, שיהיה חלק בלתי נפרד ואינטגרלי מפעילות הלשכה לאורך כל השנה. עלינו לדעת שאת האינפורמציה והידע על שינויים ותמורות בתחום הפנסיה - עלינו לחשוף ולהביא לידיעת הציבור כולו.

נכון, זה איננו התפקיד שלנו - אך זאת האחריות שלנו.

אם אנחנו רוצים שיתנו בנו אמון - עלינו לתת אמון ולפתוח את שערי הלשכה.
 
בנאומי סיפרתי כי אחד הדברים החשובים שלמדנו בדיוני הוועדה הוא שנציגי החברות והסוכנים בכל העולם רואים עתיד בו יישאר סוכן הביטוח כגורם רלוונטי ומשפיע בכלכלה. חשוב שאנחנו נדע זאת.

חשוב שאלפי הסטודנטים לביטוח ידעו זאת, יש לנו מקצוע עם עתיד, ומקצוע עם פרנסה טובה בעתיד.
 
עוד שינוי מציאות מתבקש הוא הביטוח הסיעודי הממלכתי.

בימים בהם דנה הממשלה מה לעשות בעודפי הגבייה במיסים, ומהכנסות עסקת מובילאיי, חשוב שנזכור שהכלכלה הישראלית איננה יכולה לצמוח במנותק מהחברה הישראלית.

אני קורא לשר האוצר ולממשלה לקחת את שלושת המיליארדים הללו, ולהשקיע בביטוח סיעוד ממלכתי שיוויוני והוגן, תאפשרו להורים שלנו להזדקן בכבוד בארץ הזו.
 
לסיום אני רוצה גם כאן להודות לכל צוות הלשכה על הפעילות לקראת הכנס ולאורך כל השנה. העובדה שבפעילות הלשכה לוקחים חלק אלפי אנשים, ובכירי הממשל והמשק מגיעים להופיע בכנסי הלשכה, היא אות כבוד למפעל ההתנדבות והעשייה הציבורית שלכם.

ככה בונים לשכה, ככה בונים עוצמה.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות