הפתרון שיצמצם את זיהום האוויר בכ-30% ואת עומסי התנועה בערים

המהפכה העירונית החכמה יוצאת לדרך

 

 

 
זיו נוימן, קרדיט: יח״צזיו נוימן, קרדיט: יח״צ
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
01/06/2022

שיתוף הפעולה בין חברת Exelerate הישראלית, מקבוצת YSB,  וחברת אתוס הבינלאומית יצר פתרון ראשון מסוגו לצמצום זיהום האוויר בערים הפקוקות 

חברת Exelerate ואתוס הציגו בתערוכה הבינלאומית לתחבורה חכמה בהולנד את הפיתוח שזכה להתעניינות רבה בקרב ערים ומדינות ברחבי העולם.

הפתרון שיצמצם את עומסי התנועה וזיהום האוויר בתוך ערים: שיתוף פעולה שלא נראה כמותו בעבר בין החברה הישראלית Exelerate לחברה הבינלאומית אתוס יאפשר לצמצם את זיהום האוויר במרחב העירוני בכ-30% באמצעות טכנולוגיה חדשה ומתקדמת שתנהל את מערך הרמזורים העירוניים.

החברה הישראלית Exelerate, מקבוצת YSB, המתמחה בפתרונות טכנולוגים מתקדמים בתחום התחבורה החכמה, יצרה פלטפורמה חדשה לרמזורים חכמים שנועדה לאפשר לרשויות מקומיות לנהל באופן עצמאי את תשתית התחבורה בתוך הערים. חברת אתוס הבינלאומית, המובילה בתחום התקשורת ודיגיטל עם מחזור של כ- 11  מיליארד דולר בשנה ו-100,000 עובדים ברחבי העולם, מספקת שירותי דיגיטל ותקשורת לערים רבות ברחבי העולם. 

בכנס תחבורה חכמה שהתקיימה החודש בהולנד, החברה הישראלית  Exelerate וחברת אתוס הציגו פיתוח טכנולוגי חדש משותף, המזהה זיהום אויר שנגרם בשל עומסי תנועה, ומאפשר באותו רגע ובזמן אמת לווסת את התנועה באמצעות רמזורים חכמים, ובכך לצמצם את זיהום האויר באופן משמעותי. הפיתוח משלב בין "מערכת האם" של אתוס, המזהה בין היתר זיהום אוויר חריג ברחבי העיר, ומערכת ניהול התנועה של Exelerate – הפלקון, המנהלת את התנועה במרחב העירוני.  במהלך התערוכה הוצג הפתרון המשותף, אשר זכה בהתעניינות גדולה בזירה הבינלאומית.

במהלך התערוכה הציגה חברת אתוס נתוני זיהום אוויר מערים רבות ברחבי העולם שלהם היא מספקת שירותי תקשורת ודיגיטל ובהן מוטמעת "מערכת האם" שלה. מחקרים הראו שגודשי תנועה גורמים לזיהום אוויר מובהק שפוגע בנהגים ובתושבים שגרים בסמוך לכבישים פקוקים. במהלך מגפת הקורונה נמצא כי זיהום האויר בערים שהיו בסגר ירד בצורה משמעותית באותם הימים. הקשר בין עומסי תנועה לזיהום אויר בערים, היא לחיבור בין החברות ולפתרון המשותף, המביא להפחתת זיהום האוויר ועומסי התנועה באופן מיידי. 

זיו נוימן, מנכ"ל  Exelerate מקבוצת YSB: "שיתוף הפעולה עם חברת אתוס הבינלאומית ישנה את חוויית הנסיעה בערים וישדרג באופן משמעותי את איכות החיים של התושבים והנהגים. הטמעת מערכת ניהול התנועה שלנו, מערכת הפלקון, תקל על עומסי התנועה ותפחית את זיהום האוויר בערים באמצעות הטמעת מערכות טכנולוגיות מתקדמות שניתן לשלוט עליהן מרחוק. השפעת הפתרון שלנו – היא מיידית, כך שהפחתת זיהומי האוויר ועומסי התנועה נמצאת בהישג יד של כל הערים החפצות בכך.  אנחנו מברכים על שיתוף הפעולה עם חברת אתוס ומקווים שערים בישראל יצטרפו למהפכה הירוקה בכבישים שתיצור עתיד טוב יותר לכולנו".

x