שוק הדיור יסבול מההחלטה על פיזור הכנסת

תגובות מומחים להחלטה על פיזור הכנסת והקדמת הבחירות

 

 

 
איציק סימון, קרדיט: דני שביטאיציק סימון, קרדיט: דני שביט
 

עידו אסיאג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
21/06/2022


רוני מזרחי, קרדיט: עזרא לוי

רוני מזרחי, נשיא לשכת הקבלנים ובעלי קבוצת "מזרחי ובניו": "אחת הסיבות המרכזיות לכך שענף הנדל"ן בכלל ושוק הדיור בפרט מצויים במשבר עמוק ונכנסו לסחרור חסר שליטה של רמות המחירים והעדר היצע, הינה חוסר היציבות הפוליטית ומערכות הבחירות התכופות. גם בעובדה ששרי שיכון ממונים תמיד ממפלגות נעשה סקטוריאליות, מחמירה עוד יותר את המצב. המסקנה: למנות שר בינוי ושיכון מקצועי חיצוני שאיננו איש פוליטי והינו נטול אינטרסים ומבין היטב את צרכי הענף!"

איציק סימון, בעלי סוכנות הביטוח איציק סימון המתמחה בענף הנדל"ן: "כל נושא הביטוח באתרי הבנייה הפך בשלוש השנים האחרונות לשטח הפקר ועלייה של עד מאות אחוזים. היו לכך סיבות רבות כולל המשבר העולמי, אולם אין ספק שהמשבר הפוליטי המתמשך ומערכות הבחירות חדשות לבקרים, לא סייעו לטיפול בנושא שהינו בעל השפעה מרובה הן על נושא הבטיחות והן על תוספת לתקורות ועלות הדירה הסופית"


אלדן דנינו, קרדיט: תומר שלום 

עורך הדין אלדן דנינו, מומחה לנדל"ן לבטיחות בבנייה ולאחריות תאגידית: "ההפקרות באלפי אתרי בנייה ברחבי מדינת ישראל והעדר כמעט מוחלט של פיקוח בהחלט קשורים לכך ששרי שיכון ועבודה מתחלפים בקצב של החלפת גרביים, כך שנושא זה נדחק שנה אחר שנה לשוליים וגורם לא רק לאלפי תאונות אלא בפועל גם לסגירת אתרים והאטה ניכרת בקצב הבנייה"!


ענת קריספין, קרדיט: אינגה אבשלום שיליאן

ענת קריספין, מומחית לרישוי בנייה ועסקים ובעלת TOP TLV: "הממשלות מתחלפות אבל ממשלת הביורוקרטיה והויזה דולורוזה של מתן היתרים נותרים על כנם. 

כבר אין שום משמעות איזו ממשלה תהיה אם תבחר. לצערי הרב, הקבלנים והרוכשים ימשיכו לסבול, פרוייקטים יתקעו שנים על גבי שנים ומחירי הדיור ימשיכו לזנק!"