שחקנית חדשה בתחום טעינת רכבים חשמליים

איילון ביטוח משקיעה 10 מיליון ₪ בחברת וימור נטוורק המפתחת רשת טעינת רכב חכמה

 

 

 
תמיר הרשקוביץ, צילום: ניר שמירתמיר הרשקוביץ, צילום: ניר שמיר
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
29/11/2023

ההשקעה משקפת לוימור נטוורק שווי של 70 מיליון ₪ (לפני הכסף) ואיילון תחזיק לאחר ההשקעה 12.5% בחברה

חברת הביטוח איילון התקשרה בהסכם להשקעת אקוויטי של 10 מיליון ₪ בחברת וימור נטוורק בע"מ (Vimore), המפתחת מערכת חדשנית לניהול ואופטימיזציה של צריכת חשמל של עמדות טעינת רכבים חשמליים.

ההשקעה משקפת לוימור נטוורק בע"מ שווי של 70 מיליון ₪ (לפני הכסף) ואיילון תחזיק לאחר ההשקעה 12.5% בחברה. 

שוק הרכבים החשמליים הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות, כאשר הצפי עפ"י תחזיות משרד האנרגיה, הוא שעד סוף שנת 2025 בישראל יהיו כ-210 אלף כלי רכב חשמליים. צמיחה זו טומנת בחובה גם אתגרים רבים עבור השוק. בין השאר, גם עבור שוק טעינת הרכבים החשמליים. בתוך כך, כבר היום לוימור יש הסכמים עם מספר רב של חברות גדולות במשק העתידות להנות מהמערכות החדשניות של החברה כבר בעתיד הקרוב. 

לדברי דרור איפרגן, מנכ"ל וימור נטוורק בע"מ, "אנחנו שמחים על האמון שנתנו בנו איילון, ואני מאמין שמצאנו שותפים אמיתיים לדרך. ההשקעה הנוכחית תסייע לחברה להמשיך ולטייב את המערכת המתקדמת, כמו גם לסייע בהאצת קצב ההתקנות של המערכת ולהביא בשורה לתחום הניהול והאופטימיזציה של צריכת החשמל בשוק טעינת הרכבים החשמליים".

לדברי תמיר הרשקוביץ, סמנכ"ל ומנהל אגף השקעות באיילון ביטוח, "איילון ביטוח רואה בתחום טעינת הרכבים החשמליים תחום בעל פוטנציאל צמיחה גבוה מאד, ומעריכה כי בשנים הקרובות וימור תהפוך לשחקן משמעותי בתחום. אנו סבורים שלוימור יתרון תחרותי מובהק הנובע משליטת החברה בכל שרשרת הערך הטכנולוגית והתפעולית, ומשכך ההשקעה בה מהווה נדבך חשוב במסגרת אסטרטגיית ההשקעות הלא סחירות של קבוצת איילון ביטוח".

את וימור ייצגו בעסקה עוה"ד אהוד ארד ורועי מיודובניק ממשרד אגמון עם טולצ'ינסקי.

את איילון ביטוח ייצגו בעסקה עוה"ד חן שקד וניר אלטר ממשרד ברנע ג'פה לנדה.

לגרף איילון לחצו כאן

20 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 5.57 מיליון באיילון
קרנות נאמנות שמחזיקות את איילון. לרשימה המלאה
x