כיוון ברור בשוק האג"ח ומה קורה עם מחיר הנפט?

 

 
איתי ליפקוביץ`, מנכל ובעלים הורייזן בית השקעותאיתי ליפקוביץ`, מנכל ובעלים הורייזן בית השקעות
 

איתי ליפקוביץ
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
20/08/2015


בעוד כל משקיע בשוק ההון יודע לדקלם השנה להתרחק מאגרות חוב במח"מ ארוך ועל רקע העליה שנגידת הבנק המרכזי בארה"ב החלה להכין את השוק הגיעו היום פרוטוקולי הפד ואיתם עליות יפות בשוק האג"ח בארה"ב. בעוד חברי הפד פתחו בהצהרה "שהתנאים הכלכליים להעלאת ריבית מתקרבים" אגרות החוב הממשלתיות הארוכות ל10 ו30 שנה בארה"ב הגיבו בעליות יפות של 0.59% ו% 0.79% בהתאמה שזה בניגוד גמור להתבטאות הפד שהרי ריבית עולה היא כפי שידוע דבר בעיתי לאגרות החוב במיוחד הארוכות.

אז מה השוק הבין בפרוטוקול הפד ששלח את אגרות החוב הארוכות לעליות חדות ?

מה שגרר את העלייה בשוק אגרות החוב זה הדברים שאמרו בהמשך שכן הם רואים מקום נוסף לשיפור בשוק העבודה. כמו כן הדבר המרכזי שהשפיע על השוק זה שהפד' מעוניין לקבל ביטחון שנתוני האינפלציה הולכים לכיוון היעד אותו הציבו - 2% בשנה וזה כפי שאני מבין וכנראה גם השוק רחוק יהיה מלהתקיים כאשר מתחילת השנה מדד הליבה של נתון האינפלציה עלה ב-1.3% והמדדים הבאים יכילו את נפילת מחירי האנרגיה בעולם והנפט שנמצא בנפילה חופשית והיום אף הגיע במהלך המסחר לכ-40$ לחבית. 

מפולת בנפט – צלל היום עוד 4.3% האם הזדמנות קנייה ?

דוח מלאי הנפט הגולמי שעקף את כל התחזיות והראה עודף היצע גבוה מצפיות האנליסטים בסך של כ 2.62 מיליון חביות נפט נוספו למלאי החברות המסחריות בארה"ב השבוע כאשר התחזיות בכלל הראו על ירידה של 0.777. מדובר. בתגובה לדוח, הנפט צלל 4.3% למחיר של 40.8 דולר לחבית - שפל של 6 וחצי שנים. 
הנפילה החדש במחיר בעה על רקע ירידה בביקושים  מסין, המצב הכלכלי הגרוע במדינות התלויות בנפט בעיקר רוסיה וונצואלה שבשביל לאזן את הירידה במחיר מוכנים למכור כמויות הולכות וגדלות במחירים נמוכים יותר ובכך מעצימים את הירידה במחיר הזהב השחור וכל זה עוד לפני ההיצע הצפוי שיגיע מאירן עם סיומו הרשמי של האמברגו מצד מדינות המערב.הערכתי ששוק הנפט עוד רחוק בטווח הנ"ל מתחתית והמחיר עוד יכול להגיע למקומות נמוכים יותר לפני שנגיע לנקודת איזון בשוק.

הערכות לגבי שוק האג"ח :

לאור חוסר נתוני האינפלציה וכן דוחות התעסוקה החלשים יותר שיגיעו על רקע פיטורים רוחביים בשוק האנרגיה אני צופה שהשוק ימשיך במגמה עליה אני כותב מיולי האחרון בכל הסקירות שפירסמתי כאשר בעוד אגרות החוב במח"מ בינוני נהנו מביקושים גבוהים ועליות נאות כעת השוק צפוי לחזור לממשלתיות במח"מ ארוך שנפלו בחודש יוני האחרון באופן חד תוך כדי העדפה למסלול השקלי.

מניות הגז והנפט: 

אני מחזיר לסקירה הקודמת ועל רקע הנפילה במחירי האנרגיה בעולם ממשיך אני נמנע מהשקעה במניות הללו.  ממליץ למי שלא קרא גם לקרוא לגבי הראלי במניות השורה השניה מהסקירה הקודמת.

סקירות קודמות :    

לחץ כאן:ניתוח כיוון שוק האג"ח מה28.6 

לחץ כאן:סקירה לגבי הראלי במניות השורה השנייה

איתי ליפקוביץ, מנכ"ל הוריזן שוקי הון

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x