מדד הליבה יעלה ל-0.75% ויהווה חותמת סופית להעלאת ריבית הפד

בשוק המט"ח: הדולר יתחזק בטווח הקצר לרמת ההתנגדות הפסיכולוגית 4 ₪

 

 
איציק נוי מנכל SMART CAPITALאיציק נוי מנכל SMART CAPITAL
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
09/09/2015


בשווקים הבינלאומיים:"ביום שישי הקרוב, מתפרסם  מדד המחירים ליצרן בארה"ב, והוא אחד מאבני הדרך החשובות של הפד בדרכו להעלאת הריבית - יד ביד עם מצב התעסוקה ונתוני הדיור. אמנם, במצב בו רוב העולם נמצא באינפלציה אפסית במקרה הטוב או בדיפלציה במצב הרע, מצבה של ארה"ב הוא יחסית טוב. יתרה מכך, ניתן לראות בבירור את מגמת השיפור בפרסום הנתון והחודש הוא בגדר חותמת סופית לקראת העלאת הריבית המתוכננת. אנו צופים עלייה של 0.75% במדד הליבה בפרסום הקרוב. קובעי המדיניות בארה"ב מגדירים את מצבו של שוק העבודה הנוכחי בארה"ב כמצב בו התעסוקה מלאה (שיעור אבטלה בין 5% ל-5.2%). התגובה האגרסיבית של שווקי המניות לאחר פרסום שיעור האבטלה ביום שישי האחרון (ירידה של מעל 2% במדדים המובילים), אשר הצביע על ירידה ל-5.1% אבטלה, נותנים חותמת נוספת לכוונות הפד להעלות ריבית כבר בישיבה הקרובה אשר תיערך בשבוע הבא- אנו צופים שהפד יעלה ריבית בשיעור של 0.25%" 

איציק נוי, מנכ"ל קבוצת ההשקעות הבינלאומית  Smart Capital: "שווקי המניות ירדו לרמת המחירים שנראו בפעם האחרונה בשנת 2014 בעיקר הודות לכך שהאירועים הבולטים אשר השפיעו על הכלכלה העולמית הגיעו יחד -  מחירי הנפט גררו את מחירי מניות האנרגיה מטה, הקריסה בסין הוסיפה לא מעט למצב והחוסר וודאות בנוגע להעלאת הריבית בארה"ב, גם כן הכביד על מדדי המיות המובילים. עכשיו אנו מתקרבים לרגע בו חלק אחד ומשמעותי כבר מאחורינו – העלאת ריבית הפד. נוסף לכך, כאשר הנפט מזנק כ-22% אנו מתקרבים לעיתוי מצויין דווקא לחזור חזרה לשווקי המניות. העיתוי המדוייק כמובן יהיה ממש לאחר העלאת הריבית בארה"ב אותה אני צופה כבר לשבוע הבא". 

 בשוק המט"ח: דולר-שקל: "הדולר-שקל ממשיך במגמה העלייה של השנה האחרונה כאשר האירועים בארה"ב ובעולם ממשיכים להכתיב את כיוונו של הצמד. בשבועיים הקרובים הרגישות והתנודתיות יעלו בהתאם כאשר אנו מגיעים לישורת הסופית לקראת העלאת הריבית בארה"ב. עם הפרסומים החיוביים בארה"ב הדולר-שקל צפוי להתחזק בטווח הקצר לרמת ההתנגדות הפסיכולוגית 4 שקלים לדולר ובטווח הבינוני, לאחר העלאת הריבית, לרמת ההתנגדות 4.1 שקלים לדולר."


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x