סודה סטרים ההכנסות ברבעון השלישי של 2015 הסתכמו ב-110.0 מיליון דולר

הרווח הנקי המתואם ברבעון השלישי הסתכם ב-4.7 מיליון דולר

 

 
דניאל בירנבאום,מנכל סודה סטריםדניאל בירנבאום,מנכל סודה סטרים
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
05/11/2015

ה- EBITDA המתואם ברבעון השלישי של 2015 עמד על 9.7 מיליון דולר

הרווח התפעולי המתואם ברבעון השלישי של 2015, בנטרול השפעת השינויים בשערי חליפין, הסתכם ב-10.5 מיליון דולר

סודהסטרים אינטרנשיונל בע"מ (NASDAQ: SODA), יצרנית מובילה של מערכות ביתיות להכנת מים מוגזים ומים מוגזים בטעמים, מדווחת היום על תוצאותיה לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של שנת 2015.

ההכנסות של סודהסטרים ברבעון השלישי של 2015 קטנו בשיעור של 13% ל-110.0 מיליון דולר בהשוואה ל-125.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ירידה זו נובעת בעיקרה מקיטון בסך 16.0 מיליון דולר שמקורו בשינויים משמעותיים בשערי החליפין של מטבע החוץ, ובעיקר כתוצאה מהיחלשות משמעותית של האירו (17%), הדולר האוסטרלי (22%) והקרונה השוודית (18%) לעומת הדולר האמריקאי, ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. ההכנסות ברבעון השלישי של 2015, בנטרול השפעות הפרשי שערי החליפין, הסתכמו ב- 126.0 מיליון דולר.  

ההכנסות באמריקה קטנו ב-11% ל-26.2 מיליון דולר, לעומת 29.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות במערב אירופה קטנו ב-8% ל-68.5 מיליון דולר לעומת 74.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בנטרול השפעת שערי החליפין גדלו ההכנסות במערב אירופה ב-9% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ההכנסות  באסיה פסיפיק קטנו ב- 32% ל-9.0 מיליון דולר, לעומת 13.3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות במרכז ומזרח אירופה, המזרח התיכון ואפריקה קטנו ב-27% ל-6.3 מיליון דולר, לעומת 8.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

מכירות מילויי הגז ביחידות ברבעון זה הגיעו לשיא של כל הזמנים והגיעו להיקף של 7.0 מיליון יחידות, גידול של 10% לעומת 6.4 מיליון יחידות ברבעון המקביל אשתקד. 

דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים: "בהתאם לתוכנית הצמיחה עליה הכרזנו לפני כשנה, התוצאות ברבעון השלישי משקפות התייצבות בפעילות החברה. בנטרול השפעת השינויים בשער החליפין, התוצאות ברבעון הנוכחי דומות לתוצאות ברבעון המקביל אשתקד. ראוי לציין כי מכירות מילויי הגז ברבעון השלישי עלו בעשרה אחוזים לכ-7 מיליון, שיא של כל הזמנים. מכירות הגז החזקות מעידות על בסיס משתמשים נאמן ועל עוצמתו של המותג. במהלך הרבעון האחרון האצנו את תהליכי הייצור במפעל הדגל החדש שלנו בנגב, ואנו גאים להעסיק בו, כבר היום, כ-1200 אנשים מכל המגזרים. ברבעון השלישי השקנו את קו הטעמים החדש WATERS במספר שווקים ברחבי העולם ואנו מקבלים אינדיקציות ראשוניות חיוביות מהצרכנים שלנו. אני משוכנע כי המיצוב החדש כמותג מים, המספק חווית שתייה מהנה ובריאה יותר, יגביר את השימוש במוצרינו ויגדיל את שיעור החדירה לבתי אב וכבר בשנת 2016 נציג תוצאות כספיות משופרות ונייצר ערך רב יותר לבעלי המניות שלנו.

הדוחות הכספיים כוללים הפרשות וחיובים שונים בהיקף כולל של 2.5 מיליון דולר בגין שינוי מבני כחלק מתהליך הארגון מחדש וצמיחתה של החברה.  

ברבעון השלישי של 2015, הרווח התפעולי המתואם של החברה, קרי בנטרול הוצאות בגין שינוי מבני, הסתכם ב- 5.4 מיליון דולר (4.9% מההכנסות), בהשוואה ל-8.9 מיליון דולר (7.1% מההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווח התפעולי נבעה בעיקר מהירידה בהכנסות ומהשפעה שלילית של השינויים בשערי החליפין של מטבע החוץ, בקיזוז קיטון בהוצאות התפעוליות, בעיקר בהוצאות השיווק והמכירה. הרווח התפעולי המתואם, בנטרול השפעת שערי החליפין כאמור, הסתכם ברבעון השלישי של 2015 ב- 10.5 מיליון דולר.


ה- EBITDA המתואמת של החברה ברבעון השלישי של 2015 הסתכמה ב- 9.7 מיליון דולר, לעומת 13.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ה-EBITDA המתואמת בנטרול השפעת שערי החליפין, הסתכמה ברבעון השלישי של 2015 ב- 14.8 מיליון דולר.

הרווח הנקי המתואם של החברה לרבעון השלישי של 2015 הסתכם ב- 4.7 מיליון דולר, בהשוואה ל- 9.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. 

הכנסות החברה המתואמות בתשעת החודשים הראשונים של 2015 הסתכמו ב-303.0 מיליון דולר, בהשוואה ל-385.2 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי המתואם שרשמה החברה בתשעת החודשים הראשונים של 2015 הסתכם ב- 16.6 מיליון דולר בהשוואה לכ-20.5 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

יתרות המזומנים, שווי המזומנים והפיקדונות של החברה בתום הרבעון השלישי של 2015 הסתכמו ב-43.5 מיליון דולר, לעומת 46.9 מיליון דולר בתום שנת 2014. הירידה נובעת בעיקרה מההשקעה במפעל הייצור החדש של החברה, בקיזוז חלקי של מזומנים שמקורם בפעילות השוטפת. 

סך החוב של החברה ברבעון השלישי הסתכם ב- 47.6 מיליון דולר, בהשוואה ל- 43.9 מיליון דולר בתום שנת 2014. החוב נובע בעיקר מההשקעה במפעל הייצור החדש של החברה.

אודות סודהסטרים

סודהסטרים הינה היצרנית המובילה בעולם של מערכות הגזה ביתיות, המאפשרות לצרכן להפוך מי ברז רגילים למשקאות מוגזים ולמים מוגזים בטעמים, בקלות ובמהירות. סודהסטרים הופכת את המים למעניינים וטעימים יותר, ומעודדת את הצרכנים לשתות יותר מים. מערכות ההגזה של סודהסטרים הינן פתרון חדשני וייחודי לצרכני משקאות קלים מוגזים הנמכרים בבקבוקים ובפחיות. מוצרי החברה הינם בעלי אופי בריאותי, ידידותיים לסביבה, חסכוניים ומעניקים ללקוח חוויית שימוש מהנה. מוצרי החברה נמכרים ביותר מ- 70,000 חנויות קמעונאיות ב-45 מדינות ברחבי העולם, לרבות 13,000 חנויות קמעונאיות בארה"ב. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x