הבורסה משיקה את מדד ת"א-25 נטו דולר המדד יפורסם החל מ-15 בנובמבר

המדד אמור להוות נכס בסיס לETF- שתשיק חברה בינלאומית

 

 
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
08/11/2015

דירקטוריון הבורסה אישר ביום ה' (5.11.2015) השקת מדד חדש – ת"א-25 נטו דולר, אשר יפורסם החל מ-15 לנובמבר. המדד החדש הוא גרסה דולרית של מדד ת"א-25, עם תשואה כוללת נטו. המדד יחושב מידי סוף יום, על-פי שערי הנעילה של המניות הכלולות בו. 
 
מדד ת"א-25 הקיים הוא מדד תשואה כוללת ברוטו שקלית, כלומר, הוא מבטא את השינויים במחיר השקלי של המניות הכלולות בו ומשקף את תשואת הדיבידנד ברוטו של מניות אלו. 
 
המדד החדש פותח על מנת לענות לצרכי משקיעים בחו"ל, זאת בעקבות בקשה של חברה בינלאומית המתכננת להשיק בחו"ל ETF על מדד ת"א-25. לבקשת החברה, המדד יבטא תשואה כוללת נטו דולרית, כאשר רק הדיבידנד נטו (75% מהדיבידנד) מושקע חזרה במדד. 
 
חישוב המדד הדולרי יעשה תוך שימוש בשער החליפין דולר אמריקאי – ש"ח של חברת WMReuters, שנקבע מידי יום בשעה 16:00 (שעון לונדון). המדד יחושב רטרואקטיבית מינואר 2005 לפי בסיס 1,000 ויוצמד לדולר לפי שער חליפין כאמור.
 
רובי גולדנברג, סמנכ"ל בכיר ומנהל מחלקת מסחר, נגזרים ומדדים אמר כי "אנו גאים בכך שחברה בינלאומית בחרה להשיק תעודת סל על מדד ת"א- 25 נטו דולר. זוהי הבעת אמון חשובה מאוד בבורסה לניירות ערך ובשוק ההון הישראלי. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x