האם בנק ישראל צפוי לשנות את הריבית במשק ?

 

 
איציק נוי מנכל  Smart Capitalאיציק נוי מנכל Smart Capital
 

עוזי לוי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
28/12/2015

בשווקים הבינלאומיים: "ימי המסחר האחרונים של 2015, יסגרו שנה מאופסת מבחינת תשואה- מדדית ושנת 2016 צפויה להיות דומה. העלאות הריבית הצפויות בארה"ב בשילוב של אינפלציה אפסית, יגרמו למדדי וול סטריט "להישאר במקום". דווקא המדיניות המוניטארית המרחיבה המתעצמת במדינות אסיה, פותחת פתח להשקעה רוחבית - קניה של תעודות סל על מדד מרכזי . מדד סנטימנט הלקוחות של סמארט קפיטל הבוחן את סך הפוזיציות הפתוחות של לקוחות החברה על חוזי ה-S&P500, מצביע על עליות בטווח הקצר"   

בעניין ריבית בנק ישראל - איציק נוי, מנכ"ל קבוצת ההשקעות הבינלאומית Smart Capital : "לחציו של שר האוצר על נגידת בנק ישראל להעלות ריבית יעלו בתוהו, כאשר הוועדה המוניטארית תחליט להשאיר את הריבית פעם נוספת על כנה בשיעור של 0.1%. הפערים הגדולים בין השיח הכלכלי לגבי הורדת הריבית פעם נוספת בשל המצב הדפלציוני, לבין הרצונות של הפוליטיקאים להעלאת ריבית מדגישים את חוסר ההבנה של הצמרת הפוליטית במצבה העגום של הכלכלה. למרות שבמונחים שקליים העלאת ריבית איננה מנותקת מהמציאות, שער החליפין הנומינלי נמצא באזור הנמוכים של 15 שנה, במדינת ישראל שורר נכון לרגע זה מיתון - אינפלציה שלילית של 0.9% במונחים שנתיים. נוסף על כך, ההאטה בצמיחה והירידה בייצור אינם תומכים בהעלאת ריבית. יתר על כן, ההשוואה של הכלכלה הישראלית לזו האמריקאית פגומה בבסיסה, ודווקא למקבילה האירופית קיים דמיון רב יותר. כרגע, ד"ר פלוג תמשיך להשתמש בכלי "הטוב ביותר" נכון לזמנים אלו – ישיבה על הגדר".   

בעניין הדולר-שקל אומר נוי: "אנו צופים כי הדולר-שקל יצלול לרמת התמיכה 3.85 לאחר ההכרזה. הדעות הסותרות בעניין החלטת הריבית הן קרקע פורייה לספקולנטים לבצע מהלכים לפני ואחרי ההודעה. נוסיף לכך את החופש שלאחר חג המולד ונקבל מסחר אשר צפוי להיות תנודתי ועצבני במהלך היום ולאחר ההכרזה. בהמשך החודש הדולר שקל צפוי לחזור ולבחון את רמת ההתנגדות 3.9 שקלים לדולר, בעיקר הודות לרכישות דולרים אשר בנק ישראל יבצע וידחפו את הצמד לעליות. "   
           

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x