אינווסטו קפיטל רוכשת 2 מרכזים מסחריים בארה"ב וקנדה תמורת כ-12 מיליון דולר

 

 

 
מימין לשמאל: נועם שפלטר ואוהד ארד מבעלי אינווסטו, צילום: Johannes Feltenמימין לשמאל: נועם שפלטר ואוהד ארד מבעלי אינווסטו, צילום: Johannes Felten
 

עמית דובקין
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
31/08/2023

אינווסטו קפיטל, בית השקעות לנדל"ן, בבעלותם של אוהד ארד ונועם שפלטר, מודיע היום על רכישת 2 מרכזים מסחריים בארה"ב, הראשון באינדיאנה, צפונית לאינדיאנפוליס, תמורת סכום של כ-4.8 מיליון דולר והשני בעיר דרבי, ורמונט על גבול ארה"ב-קנדה, תמורת כ-7.5 מיליון דולר. מטרת הרכישה היא לבצע השבחה מהירה של הנכס ולמכור ברווח.

הנכס באינדיאנה מתפרש על פני שטח של 83,000 מ"ר ועומד על כ-99% תפוסה, כאשר רוב רובם של השוכרים הן חברות ציבוריות הנסחרות בנאסד"ק. ביניהן: DOLLAR TREE, OLLIES AARONS. כאשר המטרה של החברה היא למכור את הנכס באקזיט בתוך שנתיים. אינדיאנפוליס היא עיר שהתפוסה בה למרכזים מסחריים עומדת בשנים האחרונות, בממוצע על כ-97%, עם עלייה עקבית בביקוש לשטחים, היצע נמוך, ועליית מחירי שכירות קבועה.

אינווסטו נוקטת בימים אלה בטקטיקה זהירה במסגרתה היא מאתרת מרכזים מסחריים מאוכלסים ובמצב טוב, אשר מגיעים למעמד מכירה עקב נסיבות שאינן תלויות בנכס ישירות, אלא בבעליו ובנתונים הפיננסיים של תנאי המימון והעסקה של הבעלים הקודם. כדוגמת אי-עמידה בתנאי הלוואה או כינוס נכסים, ורוכשת באגרסיביות, במחיר נמוך יחסית, המשקף 60%-80% מערכו האמיתי של הנכס בשוק, בדומה לרכישות האחרונות שביצעה.

נכון להיום, השוכרת העיקרית בנכס השני שרכשה החברה תמורת כ-7.5 מיליון דולר בורמונט, היא רשת הקמעונאות האמריקאית Price Chopper, המחזיקה ב-131 סניפים ברחבי ארה"ב, בין היתר בניו יורק, קונטיקט, מסצ'וסטס, פנסילבניה וניו המפשייר. הרשת נמצאת בבעלות החברה הציבורית The Golub Corporation, כשלצידה ישנם שוכרים רבים, שמעמידים את התפוסה בו על כ-91%.

רק בפברואר האחרון דיווח בית ההשקעות על עסקה משמעותית לרכישת 2 מרכזים מסחריים באוהיו ובאילינוי, שבארה"ב. היקף הרכישות עמד אז על כ-20 מיליון דולר לאחר שהנכסים הועמדו למכירה ע"י בתי משפט והבנקים בשל המצב אליו נקלעו הבעלים או עקב צורך של בעלי הנכסים בנזילות, לאור עליות הריבית החדות.

האסטרטגיה בה נוקטת החברה תואמת גם לצפיות של משקיעים רבים בשוק, שעל פי סקר של פירמת הנדל"ן האמריקאית CBRE, מצפים להנחות של עד 30% ברכישת נכסים, תוך אימוץ אסטרטגיות רכישה שונות. רובם מכוונים בעיקר לשוק הנדל"ן המסחרי, בו הם מאמינים שקיים הפוטנציאל הגבוה ביותר.

החברה מתכננת להשכיר את החנויות הבודדות הריקות שנמצאות בנכס (וכבר נמצאת בטיוטות חוזים עם רשתות גדולות וציבוריות), ולהגיע לתפוסת שוכרים של כ-100% תוך זמן קצר, תוך ביצוע השבחה, במטרה להגדיל את סכום המכירה העתידי.

"אם בוחנים את שוק הנדל"ן המסחרי בארה"ב, אפשר לראות שהעלאות הריבית החדות שהתרחשו במדינה עד החודשים האחרונים, פתחו למשקיעים הזדמנויות יוצאות דופן, לרכישת נכסים במחירים נמוכים בעשרות אחוזים, כשיזמים רבים וגורמים נוספים בשוק, נאלצים למכור בגלל קשיי המימון שנוצרו. מספר אוהד ארד, מנכ"ל ובעלים משותף באינווסטו קפיטל. לאחרונה, העלנו הילוך עוד יותר במטרה לאתר עבור המשקיעים שלנו עסקאות נדל"ן משתלמות שלא בטוח יחזור שוב, בתקופה הקרובה".

אינווסטו קפיטל, הוקמה על ידי אוהד ארד ונועם שפלטר, ותחת ניהולה נכסים בשווי של מעל לחצי מיליארד דולר, כגון: מרכזים מסחריים, מתחמי מגורים ובנייני משרדים, קרקעות לפיתוח ומאות בתים בבנייה חדשה, ב-7 מדינות שונות בארה"ב: ניו יורק, פלורידה, אוהיו, טקסס, אילינוי, דרום קרוליינה וקליפורניה, וגם בפורטוגל.

ב-2018 חברה עם היזם, המו"ל ואיש העסקים האמריקאי גרנט קרדון, שהוכתר זה מכבר כ"איש המכירות הטוב בעולם" ע"י פורבס מגזין, ומייסד תנועת ה-10X העולמית, ומאז מייצגת את פעילותו בישראל במסגרת חברת הבת "בי ריץ' מיינדסט".

נועם שפלטר, בעלים משותף באינווסטו קפיטל, מסכם: "המומחיות שלנו בהתאמת אסטרטגיות השקעה יצירתיות שיודעות לאתר נכסים מתחת למחיר השוק ולמכור אותם באקזיט מהיר ברווח, הצליחה להניב למשקיעים שלנו רווחים נאים בשנים האחרונות. רכישת המרכזים המסחריים באינדיאנה ו-ורמונט היא עוד צעד שאנחנו עושים במטרה לסייע להם לנצל את ההזדמנויות ההשקעה האטרקטיביות הקיימות בתקופה האחרונה בארה"ב, שהולכות ונסגרות".

x