סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

הדסית ביו-הולדינגז ו- BioTime השלימו עסקת החלפת מניות ב Cell Cure Neurosciences‏

19/06/2017     איתי שלוסברג  
הדסית ביו-הולדינגז (HBL) (HDST) הודיעה היום (א') על השלמת עסקת החלפת מניות עם BioTime  ב-Cell Cure neurosciences, חברה המשותפת להדסית ול- BioTime.

זהו האקזיט הראשון של HBL מאז הקמתה ב-2006, עסקה זו צפויה לגרום להצפת ערך משמעותית לבעלי המניות של  HBL.       

Cell Cure היא חברה פרטית המוחזקת על-ידי HBL (21%) והיתרה על-ידי BioTime. על-פי תנאי העסקה, HBL תמכור ל- BioTime את כל אחזקותיה ב-Cell Cure. כתוצאה מכך, BioTime תהפוך לבעלים היחידה של Cell Cure.

בתמורה לאחזקות הבעלות ב- Cell Cure תשלם BioTime 12.75 מיליון דולר שישולמו בהנפקת מניות של BioTime ל-HBL במועד סגירת העסקה.

לHBL תעמוד הזכות לרכוש מחדש עד ל-5% ממניות Cell Cure במשך חמש שנים על מנת ליהנות מעליות ערך פוטנציאליות של החברה.

חברת HBL נשלטת על-ידי סנטאורוס השקעות ועל-ידי הדסית, חברת מסחור הטכנולוגיה של המרכז הרפואי הדסה. העסקה מהווה הצפת ערך משמעותית לבעלי המניות של שתי החברות לאחר תקופה ארוכה שבה תמכו בחברה.

מר וינסנט צ'נגוויז, יו"ר Consensus Business Group (להלן "CBG") החברה המייעצת לסנטאורוס, הגיב על העסקה: "העסקה תניב תשואה משמעותית לבעלי המניות של HBL אחרי שנים ארוכות שבהן תמכו בחברה. סנטאורוס זיהתה את הפוטנציאל של HBL בשלב מוקדם וכעת תקצור את פירות השקעתה. אנו מתכננים להמשיך להשקיע בחברות ביומד נוספות בישראל"

ד"ר תמר רז, מנכ"ל הדסית, אמרה, "Cell Cure היא דוגמה מצוינת למדע פורץ דרך שפותח על ידי פרופ' בנימין ראובינוף וד"ר אייל בנין מהמרכז הרפואי הדסה, והגיע לשלבי פיתוח מתקדמים בעקבות מסחור מוצלח של הטכנולוגיה. הדסית תמשיך להיות מעורבת ב-Cell Cure באמצעות שיתופי פעולה והסכמי רישוי"

יו"ר HBL, מר ברוך הלפרט ציין: "אנחנו שבעי רצון מעסקת החלפת המניות עם BioTime, שותפתנו  מזה מספר שנים. יש לנו אמון מלא בהנהלת BioTime ובמומחיותה בטכנולוגית תאי גזע ואנו בטוחים כי היא תצליח למסחר את המדע פורץ הדרך של טיפול תאי הגזע שפיתחו פרופ' בנימין ראובינוף וד"ר אייל בנין מהמרכז הרפואי הדסה."

HBL – הדסית ביו-הולדינגז בע"מ, היא חברת אחזקות המתמקדת בחברות מתקדמות העוסקות במדעי החיים ובמחקר ופיתוח רפואי וביו-טכנולוגי. HBL הוקמה ונסחרת בבורסה לנירות ערך בתל אביב על מנת לאפשר לציבור לקחת חלק בתחום הביוטכנולוגיה המתפתח. רוב חברות הפורטפוליו של HBL הוקמו על בסיס ידע שפותח במרכז הרפואי הדסה בירושלים.

CBG (Consensus Business Group), בראשותו של מר וינסנט צ'נגוויז, היא קבוצה עסקית בעלת תיק השקעות מגוון הכולל מכשירים פיננסיים מובנים ורכישה, ניהול ופיתוח של נכסי נדל"ן למסחר ומגורים. אסטרטגיית הקבוצה היא להתמקד בתעשיית הביוטכנולוגיה אבל גם באנרגיה מתחדשת, תשתיות, סייבר, תוכנות ארגוניות ומדיה דיגיטלית. עד היום השתתפה החברה בגיוסים של יותר מ-400 מיליון דולר בפרייבט אקוויטי, הון סיכון, תשתיות וקרנות. CBG היא החברה המייעצת לסנטאורוס לגבי השקעותיה בישראל.

Centaurus Investment Limited היא חברת השקעות המוחזקת בבעלות מלאה על-ידי הנאמנים של קרן נאמנות משפחתית discretionary (הקובעת בעצמה את המוטבים) ומקבלת ייעוץ מחברת CBG.

הדסית היא חברת מסחור הטכנולוגיה של המרכז הרפואי הדסה אשר הוקם לפני מאה שנים ונחשב לאחד המרכזים הרפואיים החשובים בישראל. שילוב של ניסיון מעשי, יכולת לזהות צרכים רפואיים ומחקר בחזית המדע הניבו פוטנציאל רחב של רעיונות, חדשנות ופיתוחים בכל היבטי הרפואה, לרבות תרופה, דיאגנוסטיקה ומכשור רפואי. הדסית, זרוע מסחור הטכנולוגיה של הדסה, הוקמה ב-1986 כאמצעי למסחור טכנולוגיות רפואיות שפותחו בבתי החולים ומשקיעה בהפיכת רעיונות למוצרים ושירותים המועילים לאנושות. הדסית משתפת פעולה עם חברות בינלאומיות מובילות ועם מכוני מחקר כמו גם עם חממות טכנולוגיות וקבוצות הון סיכון. 

Cell Cure Neurosciences, הינה חברה בת של BioTime וחברת ביוטכנולוגיה המתמקדת בפיתוח טיפולי תאים למחלות ניוון מקולרי ושל הרשתית. הטכנולוגיה של החברה מבוססת על תאי גזע עובריים אנושיים (hESC), הניתנים לייצור המוני עבור כל סוגי התאים בגוף האדם. בישראל, Cell Cure Neurosciences מוחזקת בבעלות מלאה של BioTime.

BioTime היא חברת ביו-טכנולוגיה בשלב הקליני המתמקדת בפיתוח ומסחור טיפולים חדשניים המבוססים על המקור, אשר לדעת החברה מכיל את האוסף העיקרי של נכסי תאים פלורי-פוטנטיים. הטכנולוגיה הטיפולית  של BioTime, המהווה את פלטפורמת הליבה שלה, היא תאים פלורי-פוטנטיים המסוגלים להפוך לכל אחד מסוגי התאים בגוף האדם. לתאים אלה יישומים פוטנציאליים בתחומים רבים של הרפואה והם צפויים לספק מענה לצרכים של המטופלים אשר עד כה נותרו ללא תשובה, לרבות מחלות ניווניות תלויות-גיל אשר אין להן מרפא כיום. בניגוד לחברות תרופות הזקוקות למולקולת יעד, אסטרטגיות טיפוליות המבוססות על תאים פלורי-פוטנטיים ניתנו ליישום רחב יותר מאשר תרופות. ל-BioTime יש אחזקות משמעותיות גם בשתי חברות ציבוריות, Asterias Biotherapeutics, Inc. ו-OncoCyte Corporation, אשר BioTime הקימה ואשר עד לאחרונה היו חברות בנות מאוחדות שבהן BioTime הייתה בעלת השליטה. ל-BioTime יש אחזקות משמעותיות (14%) ב-HBL. 


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
לתקנון האתר
 
סגור