נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

IBI >> מחשבה על החקירה של בזק

 

 Yes. מחשבה על החקירה של בזק:

נתחיל במחשבה על בזק, נכון שבזק היא לא חברה שמצפים ממנה לצמיחה אדירה, והחקירות שם הם לא משהו שממש עוצר את הפיתוח העסקי שלה. בזק היא חברה שהבשורה שלה היא שהשחיקה במכירות שלה לא תהיה חדה מדי, והפנטזיה היא התייעלות דרך ביטול ההפרדה המבנית. לכן החקירות נגד בעל השליטה לא אמורות להפריע לה יותר מדי. מאז החקירה ראינו את המניה נופלת ומתנהגת בכבדות, אני נטיתי לחשוב שזה זמני עד שיתבהרו הדברים.

אבל, במקביל, פרטנר חשפה את שרות הטלוויזיה שלה, לא משהו שלא ראינו בסלקום וגם לא מחיר מפתיע. מה הקשר לבזק? Yes. השאלה שאני שואל את עצמי היא האם מניית בזק "כבדה" בגלל החקירה וההנחה שביטול ההפרדה המבנית תידחה, או בגלל שעכשיו, כשיש מוצר נוסף לטלוויזיה שזולה מ- Yes  או HOT תהליך שחיקת ה- ARPU (הכנסה מלקוח) יואץ.

מצד אחד, היציאה של פרטנר עם המוצר הייתה צפויה ואין הפתעה במוצר או במחיר. מצד שני, עד שזה לא בחוץ אתה לא יכול להעריך את הפוטנציאל, וזה מה שהשוק הולך לעשות בחודשים הקרובים, להעריך את פוטנציאל החדירה של טלוויזיית ה- VOD. יתכן והשוק לקח מקדם הגנה על בזק. כמו ביחס לכל הפעילויות של בזק, השאלה אינה האם זה ישחק אלא כמה זמן ייקח עד שזה ישחק.

במקרה כזה, בו המוצר של פרטנר הוא התחלת הספירה לאחור של Yes  ו- HOT יכול להיות שהחקירה הזו היא הדבר הכי טוב שיכול להיות לבעל השליטה, כי היא מסתירה תמונה בעייתית הרבה יותר.
 
על נדל"ן המשרדים

לפני שנתיים הפחידו אותנו לגבי מצב שוק המשרדים בארץ. היו שטענו שבונים יותר מדי משרדים ולא יהיה מי שיאכלס אותם. כך שב- 2017 ו- 2018 יהיה היצף של משרדים והמחירים צפויים לרדת.

אנחנו נמצאים באמצע 2017 והשבוע התבשרנו על כך שאמזון תשכור 25 אלף מטר בבניין החדש של עזריאלי בשרונה בת"א, 22% מהבניין בעסקה אחת, 100 - 115 שקל למטר. זה מצטרף לעסקה שאמזון סגרה עם גב-ים במתחם מת"מ בחיפה, שם שכרו עוד 12 אלף מטר ל- 5 שנים. ואלו מצטרפים לשכירות שפייסבוק סגרה בשרונה ולמשא ומתן של WeWork עם אמות וגב-ים על מחצית מפרוייקט תוצרת-הארץ בת"א.

כך שכרגע לא נראית מגמה של עודף היצע משרדים, ולא דינאמיקה של ירידת מחירים. אם אמאזון ופייסבוק מתרחבים בארץ ומגדילים שטחים, ההנחה שזה חלק ממגמה לא תהיה הנחה מופרכת, בטח לאור החוזקה של סקטור הטכנולוגיה בארה"ב והקשר החזק שלו לישראל.
 
ליאור יוחפז מנהל השקעות ראשי IBI גמל והשתלמות

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.