שווקו בהצלחה לקבלנים 805 יחידות דיור בשלושה מכרזים שונים במגדל העמק, בנצרת ובמעלות תרשיחא

אולם בעפולה המחיר למשתכן יעלה בסופו של דבר 20 אחוזים

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

עומר רגב
24/02/2016

שלושת המכרזים הנוספים נסגרו בהצלחה בתכנית הדגל אותה מובילים שר האוצר, משה כחלון ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט. כל 805 יחידות הדיור שהוצעו לקבלנים במסגרת המכרזים של משרד הבינוי והשיכון, שווקו בהנחות של מאות אלפי שקלים מתחת למחיר השוק.

בשכונת יפה נוף  במגדל העמק  תימכר לזכאים דירת 80 מ"ר, כולל מחסן  חניה ומרפסת בסכום של 472,303 ₪

בשכונת הר יונה בנצרת דירת 80 מ"ר, כולל מחסן  חניה ומרפסת תעלה לזכאים 561,868 ₪

בשכונת אורנים במעלות תרשיחא תעלה דירת 80 מ"ר כולל מחסן  חניה ומרפסת תעלה לזכאים 561,868 ₪ 

*תוצאות המכרז משקפות  הנחות שבין 15-29 אחוז ממחירי דירות דומות בשוק לאחר וכוללות מענק בסך 60,000 ₪, לכל  זכאי הרוכש דירה.

להלן פירוט תוצאות המכרז: 

מגדל העמק – שכונת יפה נוף

שווקו בהצלחה 76 יחידות דיור בבניה רוויה, לזוכה פרטוש סבן זאן מישל. למכרז הוגשו 4 הצעות המגרש בשכונת יפה נוף משתרע על כ-10.150. השכונה ממוקמת  בדרום מערב העיר, קרובה לצירי התחבורה המרכזיים באזור, בהם, כביש 73, סמוכה למרכז העיר, אזורי תעשייה, מרכזי חינוך, מרכזים מסחריים ובה שכונה פארקים ושטחים ירוקים ותמהיל דיור מגוון: בתים פרטיים, דירות גן וגג.

נצרת – הר יונה

שווקו 537 יחידות דיור, כל המתחמים שפורסמו שווקו בהצלחה, למכרז הוגשו 4 הצעות. הזוכים רוני הנדסה, וכן  פרטוש סבן זאן מישל, אסור זמיר, ואפללו יריב. שכונת הר יונה ג' ממוקמת בצידה הצפוני של העיר. בשכונה תחבורה ציבורית נוחה, קרובה למרכזים מסחריים, ובה  פארקים וגנים. בשכונה עתידים להבנות קריות חינוך, מבני ציבור, בתי כנסת ומקוואות. 

מעלות תרשיחא – שכונת אורנים

שווקו 192 יח"ד במתחם אחד שפורסם. הזוכה ורדים השקעות ונכסים אשר היה המציע היחיד במכרז. שכונת אורנים הינה שכונה חדשה הממוקמת בין כפר ורדים לשכונת יפה נוף בעיר. בשכונה גישה נוחה לפארק התעשיות "תפן" ולציר התחבורה המרכזי, כביש 89, אשר מקרב את השכונה לערים הגדולות נהריה וכרמיאל. בשכונה עתידים להיות מעונות יום, גנים ובתי ספר. כמו כן, עתידה השכונה לכלול מבני ציבור, פארקים ושטחים ירוקים. 

בתגובה לפרסום כי בעפולה המחיר למשתכן יעלה בסופו של דבר 20 אחוזים ויותר מהמחיר הנקוב

עו"ד גיא ברכה- טשרניחובסקי מבעלי מרכז ההתחדשות העירונית, מקבוצת אפיקים 38: הפיאסקו של מחיר למשתכן בעפולה הוא ההוכחה האולטימטיבית שאך ורק תכנית ממשלתית מקיפה, בשיתוף העיריות להתחדשות עירונית בכלל ולתמ"א 38/2 בפרט תגרום להוזלת מחירי הדיו. הננו מקבלים מדי יום ביומו עשרות רבות של פניות נואשות מועדי בתים שתקועים עם פרויקטים ללא אישורים, זאת בשל העובדה שהממשלה לא הכריזה עד כה על התחדשות עירונית כתכנית עדיפות לאומית וחלק נכבד מהעיריות מבולבלות ופרויקטים נתקעים בזה אחר זה. הננו מציעים להקים לאלתר רשות ממשלתית להתחדשות עירונית. 
 
היזם חיים מאירוביץ' מבעלי קבוצת מאירוביץ'-גנור: הבעיה הינה כפולה-ראשית היזמים לא יוכלו בשום פנים לעמוד במחירים המופחתים והדוגמה של עפולה הינה רק הסנונית לדוגמאות רבות דומות שנראה בעתיד הקרוב. שנית, הדיור למשתכן כבר מבלבל לחלוטין את שוק הנדל"ן, יוצר ביקושים כבושים מלאכותיים בשוק וגורם לעליות מחירים מוגברות, זאת במקום למתן אותן. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.