סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

גב-ים מפרסמת דוחות ל-2016 >> גידול של 7.4% בהכנסות לסך של כ-421 מיליון שקל

16/03/2017     עומר רגב  
הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה הסתכם בשנת 2016  בסך של כ-366  מיליון ₪, לעומת כ-277  מיליון ₪ אשתקד, גידול של כ- 32%

הכנסות החברה מהשכרת מבנים בשנת 2016 הסתכמו בסך של כ-421  מיליון ₪, לעומת כ-392  מיליון ₪ אשתקד , גידול של כ- 7.4%

ה- NOI הסתכם בשנת  2016 בסך של כ-406  מיליון ₪, לעומת כ-377  מיליון ₪ אשתקד, גידול של כ- 7.7%

ה-  EBITDAבשנת 2016 הסתכם  בכ- 375 מיליון ₪ לעומת כ-353  מיליון ₪ אשתקד, גידול של כ-6.2%

ה-FFO המיוחס לבעלי המניות הסתכם בשנת 2016 בכ-170 מליון ש"ח, לעומת כ-159 מליון ש"ח אשתקד, גידול של כ-6.9% 

סגי איתן, סגן יו"ר דירקטוריון גב-ים מקבוצת נכסים ובניין אמרה היום:

גב-ים, מקבוצת נכסים ובניין, מסיימת את שנת 2016 עם תוצאות שיא ומציגה גידול בפרמטרים התפעוליים. הגידול בהכנסות משכר דירה בשיעור 7.4% ל-421 מליון ש"ח, נובע בעיקר מאכלוס פרויקטים חדשים שהיו בבנייה ובשיווק בשנים האחרונות. גב-ים, כחברה מובילה בתחום פארקי ההייטק בישראל, ממשיכה בייזום רחב ההיקף בתחום המשרדים בתל-אביב, ובניינים נוספים בפארקי ההייטק הקיימים בבאר-שבע, מתם בחיפה ורחובות, דבר שיביא לגידול בהכנסות שכ"ד, עם אכלוס פרוייקטים אלו בשנתיים הקרובות. החברה שומרת על רמת תפוסה גבוהה, של כ-98% בנכסים הקיימים, ובפארק מתם המוביל - התפוסה מלאה.
היתרות הנזילות של החברה, בהיקף של 808 מליון ש"ח, ביחד עם תזרים המזומנים השוטף, אשר הסתכם בסך 313 מליון ש"ח בשנת 2016, ישמשו אותה לפעילותה השוטפת ויאפשרו לה להמשיך   את פעילות הייזום הענפה על קרקעות שבבעלותה, לצד השכרה והשבחה של נכסים קיימים - פארקי הייטק ומשרדים. בנוסף, לחברה עתודות קרקע הכוללות זכויות בנייה בהיקף של כ-500 אלף מ"ר באיזורי ביקוש ברחבי הארץ. הייזום על עתודות אלו, בהתאם לביקושים, יאפשר לחברה להמשיך ליזום ולצמוח, תוך שמירה על איתנות פיננסית. 

שנת 2016 התאפיינה בהמשך היציבות בענף הנדל"ן המניב בישראל, ובעיקר בתחום פארקי ההייטק והמשרדים, שמתבטאת הן ברמת הביקושים והן ברמת מחירי השכירות והתפוסות. 

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים אמר היום: 

גב-ים מקבוצת נכסים ובניין מסכמת את שנת 2016 עם תוצאות שיא וגידול של כ-32% ברווח הנקי, המסתכם ב-366 מליון ש"ח. 

גב-ים ממשיכה להפגין עוצמה בפעילות הליבה שלה, ולהציג ביצועים מרשימים וחזקים הבאים לידי ביטוי בהמשך צמיחה עקבית בכל הפרמטרים התפעוליים ובתוצאות הפיננסיות, הכוללים, בין היתר, גידול של כ-7.4% בהכנסות מהשכרת מבנים, המסתכמות ב-421 מליון ש"ח, גידול של כ-6.2% ב-EBITDA, המסתכמת ב-375 מליון ש"ח וגידול של כ-6.9% ב-FFO המיוחס לבעלי המניות, המסתכם ב-170 מליון ש"ח. 

החברה חולשת על מצבת נכסים מניבים בשטח כולל של כ-877 אלף מ"ר, ב-20 מתחמים ופארקי הייטק ומשרדים מהגדולים והמובילים בארץ, ביניהם פארק מתם בחיפה, מרכזי הייטק בהרצליה פיתוח, פארק גב-ים רחובות ופארק גב-ים נגב בבאר-שבע, בתפוסה ממוצעת של כ-98%, ומבססת את המוניטין שלה ואת מעמדה כחברה מובילה בענף הנדל"ן המניב בישראל. 

החברה ממשיכה להשקיע ולהרחיב את מנועי הצמיחה המרכזיים שלה, על-ידי פעילות ייזום אינטנסיבית ורחבת היקף באיזורי ביקוש, ב-5 פרויקטים, בהיקף של כ-160 אלף מ"ר נוספים, אשר עם השלמתם, תעמוד מצבת הנכסים המניבים של החברה על כ-990 אלף מ"ר, אשר יניבו עם אכלוסם המלא, כ-500 מליון ש"ח בשנה. 
הפרויקט המרכזי והייחודי אותו מקימה החברה (בשיתוף עם אמות) הינו השלב הראשון של פרויקט תוצרת הארץ בתל-אביב, בשטח של 85 אלף מ"ר עילי, מתוכם 53 אלף מ"ר עילי. הפרויקט יושלם במחצית השניה של שנת 2018. במקביל, החברה מקדמת תב"ע בסמכות וועדה מקומית לשלב השני של הפרויקט, לתוספת 130 אלף מ"ר עילי.   
   
החברה ממשיכה בפיתוח אינטנסיבי של פארק גב-ים נגב בבאר-שבע, ומקימה את הבניין השלישי בפארק, בשטח של כ-15 אלף מ"ר. עם השלמת בניין זה, יכיל הפארק כ-50 אלף מ"ר. מטה הסייבר הלאומי (SERT-IL) החל לפעול כשוכר בפארק זה. עם השלמת הקמתו של הפארק במלואו, יכיל הפארק כ-200 אלף מ"ר. 
מהלכי הייזום האינטנסיביים של החברה מהווים בסיס יציב ואיתן להמשך הצמיחה האורגנית של החברה בשנים הקרובות.   

חברת גב-ים, מקבוצת נכסים ובניין, מפרסמת היום דוחות כספיים לשנת 2016:


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
 אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים
אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים
לתקנון האתר
 
סגור