נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

מיוחד ל-FUNER >> תוך 4 ימים גיוסים בקרנות המסורתיות בסך של כ-430 מיליון ₪ 

 

 
כניסת הכספים בקרנות המסורתיות נמשכת, אם כי בקצב מעט נמוך יותר: כ-430 מיליון ₪ בשבוע שעבר*, ו-1.17 מיליארד ש"ח מאז תחילת החודש.

ברקע: מגמה מעורבת בשוק המניות המקומי ועליות שערים באגרות החוב
 • קרנות אג"ח כללי: ירידה בקצב הגיוסים משבוע שעבר, אך הוא עדיין גבוה ומוביל עם כ-490 מיליון ₪.

 • הקרנות המנייתיות: (כולל הגמישות) מגייסות בקצב נמוך ממה שאפיין אותן בתחילת החודש: כ-190 מיליון ₪.

 • קרנות אג"ח חברות: קצב הגיוסים שלהן פחת משבוע קודם (כ-145 מיליון ₪).

 • קרנות אג"ח מדינה: פודות גם השבוע סכום גבוה, אם כי בקצב נמוך יותר, הנאמד בכ-235 מיליון ₪.
שבוע המסחר* החולף נסגר במגמה מעורבת במדדי המניות בארץ, בעוד מגמה חיובית ציינה את שוקי המניות בעולם. אגרות החוב הקונצרניות והממשלתיות אף הן, סיכמו את השבוע במגמה חיובית נאה. קצב הגיוסים בקרנות המסורתיות ירד השבוע והסתכם ב-4 ימי מסחר בכ-430 מיליון ₪. הקטגוריות המגייסות ביותר היו אג"ח כללי (490 מ' ₪)  וקרנות מנייתיות1 (כ-190 מ' ₪). תעשיית קרנות הנאמנות כולה רשמה בשבוע החולף גיוסים של כ-280 מיליון ₪, המתחלקים לפדיונות של כ-150 מיליון ₪ בקרנות הכספיות, כ-54 מיליון ₪ בקרנות המחקות, ולגיוס של 475 מיליון ₪ בקרנות המנוהלות. כך, עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב דש.

 • מגמה מעורבת במדדי המניות: מדדי ת"א 35 ות"א 125 רשמו בשבוע החולף תשואה שלילית של עד כ-0.85%, ואילו מדד ת"א 90 עלה ב-0.1%. למרות המגמה המעורבת בארץ, הקרנות המנייתיות1 גייסו השבוע כ-190 מיליון ₪, הנחלקים לגיוסים של כ-120 מיליון ₪ בקרנות מניות בארץ, כ-50 מיליון ₪ בקרנות הגמישות וכ- 20 מיליון ₪ בקרנות מניות בחו"ל.
*  ב-4 ימי מסחר

 • קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית1 כגון קרנות 10/90, 20/80, ירדו השבוע בקצב הגיוסים, אך עדיין רשמו גיוס גבוה מאוד של כ-490 מיליון ₪. מתחילת החודש, קרנות אג"ח כללי גייסו כ-1.27 מיליארד ₪ והן ממשיכות לעמוד בראש טבלת הקרנות המגייסות ובהפרש ניכר משאר קבוצות ההשקעה.

 • אגרות החוב הקונצרניות סיכמו את השבוע במגמה חיובית: מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו השבוע תשואה חיובית נאה של עד 0.6%. למרות המגמה החיובית הנאה, קרנות אג"ח קונצרני רשמו ירידה בקצב הגיוסים משבוע קודם, לסכום של כ-145 מיליון ₪. מתחילת החודש, קרנות אג"ח קונצרני גייסו כ-430 מיליון ₪.

 • אגרות החוב הממשלתיות במגמה חיובית: מדד ממשלתי כללי רשם בשבוע החולף עלייה נאה של 0.65%. בעקבות עליות השערים, קצב הפדיונות בקרנות אג"ח מדינה ירד משמעותית השבוע לסכום של כ-235 מיליון ₪. מתחילת החודש, קרנות אג"ח מדינה רשמו פדיון של כ-635 מיליון ₪ והן ממשיכות להיות קבוצת הקרנות הפודה ביותר מבין הקרנות המסורתיות.

 • פדיונות באפיק השקלי – הקרנות הכספיות רשמו ירידה בקצב הפדיונות משבוע שעבר לסכום של כ-150 מיליון ₪. הקרנות השקליות רשמו פדיונות של כ-55 מיליון ₪.

 • קרנות אג"ח חו"ל רשמו פדיונות של כ-110 מיליון ₪, ומתחילת החודש הן פדו כ-240 מיליון ₪.

 • תעשיית הקרנות מנהלת נכון ליום 16.03.17 כ-219.2 מיליארד ₪. הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-202 מיליארד ₪ והקרנות הכספיות מנהלות כ-17.2 מיליארד ₪.
* הנתונים שמחושבים לגבי יום חמישי הינם אומדן בלבד, מאחר והנתונים המעודכנים לגבי קרנות חו"ל מתקבלים רק ביום שני בשבוע שלאחר מכן.

*  ב-4 ימי מסחר

סיכום חודשי : גיוסים ופדיונות של תעשיית הקרנות


אפיק

סיכום שבועי גיוסים/פדיונות

(במיליוני ₪)

סיכום מתחילת החודש גיוסים/פדיונות

(במיליוני ₪)

קרנות מנייתיות[1]

193

575

קרנות כספיות

-147

-338

קרנות אג"ח שקליות

-56

-227

קרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד

-233

-634

קרנות אג"ח חברות והמרה

145

430

קרנות אג"ח כללי

489

1,271

קרנות אג"ח חו"ל

-107

-238

שונות[2]

4-

5-

סה"כ

280

834

סה"כ קרנות מסורתיות

(בנטרול כספיות)

427

1,172

 1.  כולל מניות ישראל, מניות חו"ל וגמישות

2. כולל קרנות אגד (חוץ וישראלי), ממונפות ואסטרטגיות, מעורבות  מט"ח ולתושבי חוץ בלבדמורן צביק | מנהל קשרי יועצים מיטב דש 


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.