סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

הממשלה אישרה פה אחד את הצעת שר האוצר משה כחלון להסדרת תחום ההלוואות החברתיות בין אנשים

20/03/2017     מיכאל לוי  
שר האוצר, משה כחלון: "צעד נוסף שיחולל תחרות בשוק האשראי. כמו בכל תחום, הטכנולוגיה תמיד מובילה ומנצחת. הלוואות בין אנשים באינטרנט מציעות מודל של WIN-WIN – ריבית גבוהה יותר למלווה וריבית נמוכה יותר ללווה במהירות ובלי הרבה בירוקרטיה. המודל הזה מתאפשר הודות ליתרון טכנולוגי וניהול רזה ויעיל"

 הממשלה אישרה פה אחד את תזכיר החוק שפרסם שר האוצר, משה כחלון, שמטרתו להסדיר את פעילות חברות האינטרנט בתחום הלוואות כספים בין אנשים פרטיים, P2P )PERSON TO PERSONׂ). חברות אלה הן פלטפורמות אינטרנטיות בתחום הלוואות הכספים בין אנשים, שמטרתן לאפשר לקיחת הלוואה בריבית אטרקטיבית, על ידי יצירת תחרות עם הבנקים. משמעות הדבר לאפשר לאנשים להשקיע את כספם או לקחת הלוואה בריבית אטרקטיבית מאנשים פרטיים ולא מבנקים, כאשר עלויות התיווך הבנקאי נחסכות. חברות אלו הן חלק ממהפכת הדיגיטציה העולמית בתחום הפיננסי אשר מביאה טכנולוגיה חדשה לתעשייה הפיננסית בכלל ולתחום האשראי הצרכני בפרט.

במטרה להגביר את התחרות ולאפשר למלווים וללווים תנאים מיטביים בלקיחת ובמתן הלוואות, תזכיר החוק מסדיר את התחום וקובע כללים להגנה על המשקיעים ולווים בפלטפורמה. הסדרת התחום תעניק לגיטימציה לשחקנים הפועלים בו ואפשרות להרחיב משמעותית את נפח הפעילות שלהם. במסגרת זו, חברה שתרצה לעסוק בתיווך הלוואות בין אנשים תידרש לרישיון. בנוסף יבטיח המפקח על השירותים הפיננסיים את ניהולן התקין של חברות אלה ושמירה על עניינם של המלווים והלווים. כמו כן המידע שנאסף בחברה יאובטח וינקטו צעדים נוספים להסדרת התחום ואבטחת המידע והכספים המועברים בו.

לחברות אלו פוטנציאל ליצירת תחרות במערכת הבנקאית ולהגברת התחרות על אשראי קמעונאי. בנוסף החברות מספקות אלטרנטיבה למשקיעים אשר חפצים באפיק השקעה חדש ובעל פוטנציאל רווח, וגם ללווים שמעוניינים בריבית אטרקטיבית. 

הפיקוח על חברות אלו יעשה על ידי רשות שוק ההון.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
שר האוצר משה כחלון
שר האוצר משה כחלון
לתקנון האתר
 
סגור