סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

תגובות המשק על תוכנית כחלון: "הרעיונות טובים התזמון תמוה"

19/04/2017     קרן מרדכי  
אתמול פורסמה תוכנית משרד האוצר אשר כוללת הטבות במיסוי למשפחות עובדות ובהן סבסוד צהרונים, תוספת נקודות זיכוי לנשים ולגברים בגין ילדים עד גיל 6, הרחבת מענק עבודה והפחתת מכסים על בגדי תינוקות, הנעלה ומכשירי סלולר. התוכנית צפויה להעלות את שכר הנטו של משקי הבית בכעשרות אלפי שקלים בשנה, בהתאם לאשכול הסוציו-אקונומי. 

שמואל בן אריה, מנהל השקעות ראשי ישראל בקבוצת פיוניר:

"בהתייחסות כלכלית, נראה כי למדינה יש יכולת להחזיר חלק מעודפי המיסים לאזרחים העובדים המחזיקים את המשק.

במידה וההוצאה הממשלתית הנוספת תלך לצהרונים, נקודות זיכוי נוספות והגדלת מענק עבודה, מדובר בחדשות מצוינות שכן, החיסכון לאותם אזרחים יגיע באופן ישיר לצריכה ובכך יחזק את מנועי הצמיחה במשק.

יש לקוות שדבריו של כחלון אכן יתגשמו ולא נראה כספים זולגים לגורמים מעכבי כלכלה וסקטורים שאינם תורמים למשק.

קשה שלא לתהות כיצד רעיונות טובים כאלה אשר גם תורמים לכלכלה, גם תומכים באותה אוכלוסיה עובדת וגם חברתיים מאוד, עולים רק בתזמונים פופוליסטים ומשיקולים זרים ולא בצורה מסודרת כמו למשל בעת בניית תקציב דו שנתי".
 
תגובת מיטל פלג, מנכ"לית ארגון כתף לכתף:

"התוכנית עליה הצהיר היום שר האוצר הינה  צעד ראשון וחשוב מאוד בעבור רבבות הורים לילדים צעירים החיים מתחת לקו העוני בישראל. הנטל הכלכלי בשנים הראשונות של הילד מהווה משקולת כבדה על המשפחה, שמשפיעה עוד שנים רבות אח"כ על פיתוח הקריירה, צבירת החובות ובניית הקן המשפחתי של זוגות ועוד יותר מכך של אמהות חד הוריות. במצבים של עול כלכלי הכל נפגע ולכן כל מהלך של הממשלה להורדת העול הכלכלי מהמשפחות הוא מבורך. עם זאת, עדיין חשוב מאוד לתמרץ ולתגמל נשים חד הוריות החוזרות למעגל העבודה בנושא תשלומי המזונות מביטוח הלאומי ויש גם להקפיד לייצר להן תמריץ חיובי".
 
ארגון כתף לכתף הינו ארגון הפועל בפריסה ארצית, שיוצר עבור אלפי משפחות בישראל המתמודדות עם חיים בעוני - הזדמנות אמתית לשינוי וליציאה ממעגל העוני.
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
לתקנון האתר
 
סגור