תכנית חדשה תתמוך ותקדם סטארטאפים וטכנולוגיות מסייעות לאנשים עם מוגבלויות

על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, פוטנציאל שוק הטכנולוגיות המסייעות מוערך בסכום עצום של כטריליון דולר

 

 
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
15/08/2017

מאיץ היזמות הראשון בעולם בתחום טכנולוגיה מסייעת לאנשים עם מוגבלויות - A3i, מחפש את הפיתוחים, המוצרים החדשניים וחברות הסטארט-אפ שעובדים על הטכנולוגיה הבאה שתוביל שינוי ותסייע לאוכלוסיית האנשים עם המוגבלויות בעולם, אשר נמדדת כיום בכמיליארד בני אדם.
 
במסגרת המאיץ הטכנולוגי מושקת בימים אלה תכנית חדשה, "LEAP-A3i", המיועדת לחברות הזנק הנמצאות בשלבי פיתוח מתקדמים ומחזיקות במוצרים המוכנים לשיווק. במסגרת זו ייבחרו שש חברות 'בשלות' בעלות אב טיפוס לכל הפחות, שיזכו לתכנית תמיכה וליווי מקיפה שתסייע להם לבצע את הזינוק אל השלב הבא בשיווק המוצר להמונים, ותכין אותם לסבב הגיוס הבא.
 
"LEAP-A3i" מנוהל במשותף על ידי עמותת ""PresenTense ובית איזי שפירא, ובשותפות עם קרן משפחת רודרמן והפדרציה היהודית של לוס אנג'לס. ניתן להגיש מועמדות ולקבל פרטים נוספים אודות התכנית באתר המאיץ: www.a3i.org.il.
 
שוק הטכנולוגיות המסייעות (AT) צובר תאוצה ובשנים האחרונות יותר ויותר חברות מפנות משאבי מחקר ופיתוח לתחום זה. על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, פוטנציאל שוק הטכנולוגיות המסייעות מוערך בסכום עצום של כטריליון דולר.
 
התכנית תיפתח בחודש ספטמבר הקרוב ותימשך עד חודש דצמבר ותותאם לשלב המתקדם בו המיזמים נמצאים. בין הכלים שיוצעו לחברות בתכנית החדשה: מיפוי צרכים ותכנית מותאמת לכל מיזם, מנטורינג וליווי של מומחים מובילים בתחומי המחקר, פיתוח מוצר ופיתוח עסקי, הדרכה של מומחים ואנשי מקצוע בתחומי הטכנולוגיה והמוגבלויות, פיתוח אסטרטגיה, חיבורים למובילי השוק בעולם והכנה לקראת סבב הגיוסים הבא של החברה.
 
בוגרי המחזורים הקודמים של A3i וביניהם Listenapp, Sesame Enable, AbiliSense, Paratrek, כבר מפיצים את הטכנולוגיות שלהם ברחבי העולם וזוכים להצלחה רבה בין היתר בזכייה בפרס ע"ס מיליון דולר מטעם Verizon, קבלת מענקים מהמדען הראשי במסלול לחדשנות טכנולוגית בתחום המוגבלויות, זכייה בתחרויות ומענקים מקרנות בינלאומיות המקדמות עסקים בעלי השפעה חברתית ושלושה יזמים אף גייסו השקעות סיד.
 
ג'ין יודס מנכ"לית בית איזי שפירא: "טכנולוגיה משנה חיים ומעודדת את שילובם בחברה של אנשים עם מוגבלויות. הרעיון מאחורי A3i LEAP הוא להביא לשוק יותר מוצרים מתחום הטכנולוגיה המסייעת לשוק בארץ ובעולם בדגש על פיתוח פתרונות ברי השגה אשר יתאימו לשיווק במדינות מתפתחות אשר מהוות כ- 80% משוק זה."

גיא שפיגלמן מנכ"ל עמותת "PresenTense": "אנו גאים להשיק את המאיץ במתודולוגיה הייחודית שפיתחנו ב- PresenTense וזאת לאחר פיילוט מוצלח שסיימנו ב-LEAP HIFA. בשונה מהמאיצים הנפוצים, הפונים ליזמים בתחילת דרכם, LEAP פונה למיזמים בשלים יותר ופועל במודל שמתאים לשלב המתקדם בו הם נמצאים. במצב כיום, בו ממשלות ברחבי העולם ובפרט באוסטרליה וארה"ב, משוועות לספק לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלויות טכנולוגיה מסייעת, אנו יוזמים משלחות של סטארטאפים על מנת לחשוף את היכולות הישראליות בתחום, מעמיקים את הידע ואת הנטוורקינג עבור היזמים שלנו, ובכוונתנו להמשיך ולעודד יותר ויותר יזמים לחשוב באפיקים חברתיים, על מיזמים שבצד הטכנולוגיה והרווחיות - יש להם גם ערך מוסף ושביכולתם לשנות חיים של אנשים באופן דרמטי".
 
שירה רודרמן, מנכ"לית קרן משפחת רודרמן: "השותפות בהקמת LEAP-A3i ובהפעלתו בשטח, מייצגים מספר ערכים לפיהם הקרן פועלת, ביניהם: חדשנות, יצירתיות ומקצועיות. כל אלה, יוצרים יחד, מציאות בה שילוב הוא טבעי, איכותי וכלכלי. קרן משפחת רודרמן מאמינה כי הטכנולוגיה בכלל ויוזמת A3i בפרט,  הם אמצעים משמעותיים  וייחודיים לטיוב איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות, ורואה ביזמים הצעירים מנוע לשינוי ביצירת פתרונות טכנולוגיים המקדמים שילוב מלא בחברה."
 
עמותת "PresenTense"פועלת ליצירת שינוי חברתי באמצעות יזמות חברתית, עסקית וטכנולוגית. זאת מתוך תפישה ולפיה יזמות תורמת לחיזוק הכלכלה המקומית, מעשירה את חיי הקהילה ומסייעת בפתרון סוגיות מרכזיות בחברה. העמותה מקדמת חדשנות ישראלית בקרב קהילות ואוכלוסיות שונות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית כאחד, מבקעה אלגרבייה שבצפון דרך אופקים וחורה שבדרום, באופן שבו כלל החברה, ולא רק מיעוט נבחר, ייהנה מפירותיה של הצמיחה הכלכלית. הארגון הפעיל נכון להיום 54 מאיצי יזמות ב-16 ערים בעולם ותמך באלפי יזמים בתכניות השונות שמפעיל. 

בית איזי שפירא לשינוי באיכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות, הינו ארגון פורץ דרך הפועל למעלה מ 37- שנים, משפיע על חייהם של כ-30,000 בוגרים וילדים בשנה ומהווה מודל לעשייה בתחום הן במישור הארצי והן בזה הבינלאומי. הארגון פועל כדי להבטיח לאנשים עם מוגבלויות שותפות מלאה בחיי הקהילה ואיכות חיים טובה יותר, וזאת על ידי מתן ופיתוח שירותים חינוכיים טיפוליים חדשניים, פעילות רחבה ליצירת שינוי עמדות חברתו והפעלת מרכז למצוינות, מחקר והכשרה מקצועית בתחום המוגבלויות. החל משנת 2012 הארגון משמש כיועץ בתחום המוגבלויות למועצה הכלכלית-חברתית של האו"ם (ECOSOC). 

קרן משפחת רודרמן הינה קרן פילנתרופית פרטית הפועלת לשילובם של אנשים עם מוגבלויות בחברה בישראל ובארצות הברית. הקרן תומכת ומקדמת שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלויות בכל תחומי החיים ומממנת יוזמות ותכניות חדשניות המאפשרות זאת. אנו מאמינים כי חברה משגשגת היא חברה אשר מאפשרת מימוש מלוא הפוטנציאל של כלל אזרחיה באופן הוגן וכי שילוב בקהילה היא זכותו הבסיסית של כל אדם. היוזמות והתכניות הנתמכות על ידי הקרן מציעות מגוון שירותים ואפשרויות בתחומים: כלכלי-תעסוקתי, דיור, השכלה, ועוד. 
 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.