ניר ברקת בכנס לשכת רואי החשבון בירושלים >> לירושלים אין תקציב לשנה הקרובה

האתגר בהשקעת יתר היא צו השעה עבורנו משום שירושלים עדיין ברמה סוציואקונומית נמוכה

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
ניר ברקת ניר ברקת

מיכאל לוי
29/12/2016

בכנס לשכת רואי החשבון בישראל הודיע ראש עיריית ירושלים ניר ברקת כי  למרות שקבלנו תזכורת רק בשבוע שעבר על הצלחתה וחשיבותה  של ירושלים (החלטת האו"מ) עד לרגע זה, לירושלים אין תקציב לשנה הקרובה בין היתר משום שממשלת  ישראל לא הגדירה היכן תרצה לראות את ירושלים בעוד כעשור.

"למרות השינויים שהתחוללו בירושלים בשנים האחרונות בתחומי התיירות והתרבות , אחד הדברים החשובים הוא שעדין אין לנו תקציב ל 2017 2018- כי מצד אחד יש דברים שמעלים את העיר שלנו למעלה, אותה עיר ש 10  מיליארד עיניים מסתכלות על כל "פיפס"  שקורה כאן, הצמיחה של ה- הי טק והרנסנס התרבותי, 30 קואליציה של  איש חברי מועצה-  אלה הן עוצמות גדולות, מצד שני לצערנו הרב ירושלים הראשונה בתחום הטרור, וכשיש גל טרור זה לא מקל עלינו בלשון המעטה, 60  אחוז  מהילדים עדיין  נולדים למשפחות עניות וקצב הגידול  שלהם הוא 50 אחוז בשנה

לכן האתגר בהשקעת יתר היא צו השעה עבורנו  משום שירושלים עדיין ברמה סוציואקונומית 

והשאלה המרכזית היא : איפה הינו רוצים לראות את ירושלים עוד עשור מהיום, עדיין לא שמענו דירקטיבה מהמדינה, האם נרצה לראותה כמו  פורום ה 15 או מתדרדרת ממעמד סוציואקונומי 

ירושלים צריכה להתקדם  משנה לשנה בתחרותיות שלה לטובת התושבים, לטובת המבקרים והבנצ'מארק שאני דורש הוא לשים אותנו בממוצע של פורום ה 15 תוך עשור, נגזר מכך שמה שאנו מבקשים מממשלת ישראל זה מעט מדי, הדיון שיש לנו היום מהאוצר במענק איזון מיוחד,  ולהזכירכם , דו"ח גדיש לא הכניס את ירושלים לטבלאות האיזון,  משום שהיא צריכה מענק איזון מיוחד פלוס מענק בירה

אני דורש איזון פערים,  סביב 140 מיליון שקל בשנה, ועל זה ביקשנו לצמוח בעוד פחות מ 4 אחוז בשנה זה פחות מהגידול השנתי שלנו.  לכולם ברור שאין מחיר להצלחתה של ירושלים, קיבלנו על כך תזכורת רק בשבוע שעבר,  וכשאנו מצליחים מסתכלים עלינו בעולם בהערכה,  לצד זה יש  גם מי שרוצים לראות אותנו גם נכשלים והם אינם מעטים.
 
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

 

 

 

אתר קרנות נאמנות , קרנות השתלמות , קופות גמל , פנסיה‏ וניהול השקעות.‏ נתונים כתבות ומידע ייחודי ובלעדי על ניהול השקעות, קרנות נאמנות גמל ופנסיה.

*דיסקליימר: בתאריך 1.7.2021 ועד לתאריך 15.9.2021 נכנסת לתוקפה רפורמת קרנות הנאמנות החדשה של רשות ניירות הערך. בתקופה זו יחולו שינויים גדולים בקטגוריות, בשמות ובמדיניות של קרנות הנאמנות. על אחריות הגולשים לוודא את הנתונים הנכונים של הקרן. חברת פאנדר בע"מ לא תהה אחראית לשום שגיאה או אי עדכון מיידי בנתוני הקרנות שבאתר פאנדר.