נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

אופנהיימר >> ממשיכים לדרג את מניית אורמת (ORA) ב-Outperform עם מחיר יעד של 70$

 

 הקרנות שמחזיקות את אורמת

אורמת (ORA) פרסמה דו"חות מעט מאכזבים לרבעון השלישי 2017, בעיקר כתוצאה מחולשה בחטיבת המוצרים. מניית החברה הגיבה לדו"חות בירידה, שלדעתנו מהווה הזדמנות השקעה אטרטקיבית. היקף ייצור החשמל של החברה ברבעון זה היה מעט נמוך מהצפי, בעקבות השבתות ייזומות ולא ייזומות במספר פרוייקטים, אך אנו מעריכים כי היקף הייצור היה בטווח הנורמלי. הנהלת אורמת צמצמה מעט את טווח תחזית ההכנסות וה-EBITDA השנתית ולדעתנו, היא ממשיכה ליישם בצורה מרשימה את אסטרטגיית הצמיחה שלה. אנו מותירים את דירוג מניית ORA על Outperform עם מחיר יעד של 70$.

  • אורמת רשמה ברבעון השלישי 2017 הכנסות של 157 מיליון דולר, בכ-1% מתחת לצפי, עם רווח נקי מתואם למנייה של 42 סנט, נמוך בכ-11% מהתחזיות המוקדמות. ה-EBITDA המתואם היה 76 מיליון דולר, לעומת הצפי ל-80.4 מיליון דולר. הנהלת אורמת צמצמה מעט את תחזיותיה ל-2017 והיא צופה כעת הכנסות בטווח של 686-696 מיליון דולר ו-EBITDA מתואם של 343-348 מיליון דולר.

  • חטיבת המוצרים הפגינה חולשה ברבעון זה, עם ירידה בהכנסות של 40% בהשוואה לרבעון המקביל, ושחיקה חדה במרווח הגולמי, מ-41.7% ל-28.3%. בנוסף, צבר ההזמנות של החברה ירד ב-11% בהשוואה לרבעון המקביל וב-5% בהשוואה לרבעון הקודם. עם זאת, אנו עדיין מעריכים כי החברה תיכנס ל-2018 עם צבר הזמנות של 140 מיליון דולר לפחות, עם פוטנציאל להפתעה חיובית מפעילות במספר מדינות. בסה"כ, למרות הירידה בהכנסות ממוצרים בפרוייקט Sarulla, אנו מאמינים כי חטיבת המוצרים יכולה לעבור את רף ההכנסות של 200 מיליון דולר ב-2018.

  • הנהלת החברה ציינה כי בטווח הקרוב היא צפויה להודיע על תנאי מימון ל-2 פרוייקטים מחוץ לארה"ב. לרוב, פרוייקטים מחוץ לארה"ב נושאים עלויות מימון גבוהות ב-100-200 נ"ב מבפרוייקטים דומים בארה"ב.

  • אנו מורידים את תחזית ההכנסות בכ-1% ואת תחזית הרווח הנקי למנייה ל-2017 בכ-5%, בהתאם לתחזית העדכנית של הנהלת החברה. אנו ממשיכים לראות באורמת מובילה עולמית בתחום האנרגיה הגיאותרמית, עם יכולות פיתוח מרשימות, טכנולוגיה חזקה ומוניטין מוכח ביצירת שיעורי תשואה פנימיים דו ספרתיים. מסיבות אלו, אנו ממשיכים לדרג את מניית ORA ב-Outperform עם מחיר יעד של 70$, המבוסס על מכפיל 11.7 על תחזיתנו ל-EBITDA המתואם של החברה ב-2019.

נועה קיין, אנליסטית אופנהיימר 


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.