קבוצת אשטרום גייסה בהצלחה כ-490 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת אג"ח

ההנפקה זכתה לביקושים בסך כ-600 מיליון שקל בשלב המוסדי של הרחבת סדרה ד', כמעט פי 3 מהיקף הגיוס המתוכנן

 

 

 
גיל גירון, מנכ״ל אשטרום ורמי נוסבאום, יו״ר הקבוצה, צילום: ישראל הדריגיל גירון, מנכ״ל אשטרום ורמי נוסבאום, יו״ר הקבוצה, צילום: ישראל הדרי
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
27/06/2022

רמי נוסבאום, יו"ר דירקטוריון קבוצת אשטרום: "אנו מודים לציבור המשקיעים על ההיענות הגבוהה בהנפקה, ורואים בכך הבעת אמון גדולה בפעילות החברה, במיוחד על רקע תקופה כה מאתגרת בשווקים. תמורת ההנפקה תגדיל את גמישותה הפיננסית של החברה ותתמוך בהמשך פיתוח והרחבת הפעילות, וכן תשמש לניצול הזדמנויות השקעה שנוצרות במיוחד בתקופה הנוכחית, ותואמות את אסטרטגיית החברה." 

קבוצת אשטרום השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בהנפקת האג"ח בדרך של הרחבת סדרה ד' של איגרות החוב שלה. במסגרת השלב המוסדי של ההנפקה, זכתה החברה לביקושים בהיקף כולל של כ-600 מיליון שקל, כמעט פי 3 מהסכום המקורי שביקשה החברה לגייס, ובעקבות זאת הגדילה החברה את היקף הגיוס לכ-490 מיליון שקל. השלב הציבורי של ההנפקה צפוי להתקיים בימים הקרובים.

בהמשך לביקושי היתר הגבוהים שנרשמו בהנפקה, נקבע המחיר ליחידה (100 ע.נ אגרות חוב) נקבע על 91.7 שקל, לעומת מחיר המינימום במכרז שעמד על 90.2 שקל. מח"מ הסדרה הוא 5.46 שנים. התשואה שנקבעה במכרז הינה 2.92% צמודת מדד. יצויין, כי הגדלת סכום הגיוס כפופה לאישור חברת הדירוג. 

סדרת האג"ח ד' הינה צמודה למדד, מדורגת A ע"י מעלות ומועד פירעונה הסופי הוא 2029. את ההנפקה הובילה חברת רוסאריו חיתום, ולצידה חברות החיתום לידר הנפקות, איפקס הנפקות, מנורה חיתום, ברק קפיטל חיתום, לאומי פרטנרס חתמים ויוניקורן חיתום.   

קבוצת אשטרום דיווחה בחודש שעבר על תוצאותיה הכספיות לסיכום הרבעון הראשון של שנת 2022. החברה סיימה את הרבעון עם עלייה של -12.7% בהכנסותיה לכ-1.23 מיליארד שקל ועם רווח נקי של כ-140 מיליון שקל. 

לגרף אשטרום קבוצה לחצו כאן

203 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 274.27 מיליון באשטרום קבוצה
קרנות נאמנות שמחזיקות את אשטרום קבוצה. לרשימה המלאה