סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

כפר יונה >> אושרה תכנית מתאר כלכלית חדשה לעיר

10/08/2017     קרן מרדכי  
התוכנית כוללת: כמיליון מטר רבוע של שטחי מסחר ופנאי,  שטח לפיתוח מסחר ומשרדים בהיקף של כ-35 אלף מ"ר , תכנית לאזור תעשיה עם כ-120 אלף מ"ר של תעסוקה , 19,900 יחידות דיור לאוכלוסייה של כ-66 אלף תושבים – כיום מתגוררים בעיר כ-22 אלף תושבים.

מועצת העיר כפר יונה, אישרה לאחרונה תכנית מתאר חדשה לעיר. התוכנית שאושרה בשלב זה על ידי וועדת שרונים, עשויה לשנות משמעותית את פני העיר ואת עתידה בשנים הבאות. תכנית המתאר מתמקדת באטרקטיביות עירונית למגוון אוכלוסיות, חוסן כלכלי עירוני בדגש תעסוקה, עוגן ליישובי המרחב החקלאי ולרצף היישובים הפרברי – עירוני.
 
כמו כן מתמקדת התוכנית במרחב ציבורי מטופח וחזות עירונית מיוחדת, בשילוב ערכי נוף ובטבע מקומי, פריסה הולמת של שירותי חינוך ורווחה עירונית ופיתוח משולב ומדורג בין מגורים, תעסוקה ושירותי ציבור – עם מערכות תנועה שתאפשרנה נגישות מרבית תוך שימור איכויות הסביבה. בנוסף כוללת התוכנית 19,900 יחידות דיור לאוכלוסייה של כ-66 אלף תושבים – גידול עצום במספר התושבים. כיום בכפר יונה מתגוררים כ-22 אלף תושבים.

במסגרת תכניות הפיתוח של שכונות המגורים החדשות במערב כפר יונה, נכלל שטח לפיתוח מסחר ומשרדים בהיקף של כ-35 אלף מ"ר. בנוסף, במסגרת תכנית המתאר ישנה תכנית לאזור תעשיה, אשר כוללת פוטנציאל לכ-120 אלף מ"ר של תעסוקה. במסגרת זו ישנה תכנית להרחבת אזור התעשייה עד לכביש 4.

ראש עיריית כפר יונה, אפי דרעי: "מדובר בבשורה מהפכנית ובתכנית משמעותית מאוד, שתשנה את פניה של העיר כפר יונה בשנים הבאות מבחינת מסחר ותעסוקה, חינוך, תרבות ופנאי. כמיליון מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה, צפויים להיבנות בעיר בשנים הקרובות – לצד מקומות בילוי ופנאי. יצירת מקומות מסחר ותעסוקה, שיהוו את העורף הכלכלי של העיר וישמרו על איתנותה, הם יותר מחשובים על מנת שנוכל להמשיך ולהעניק לתושבינו, את השירותים המוניציפליים האיכותיים והטובים ביותר".

אזור תעסוקה נוסף שצפוי לקום במסגרת התוכנית הוא אזור התעסוקה צומת בית ליד. כאזור תעשיה משותף עם מועצת לב השרון ופרדסיה, תקבל כל רשות את ההכנסות מהנכסים שבשטחה המוניציפלי. השטח בתחום כפר יונה יכלול כ-720 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה.

מעיריית כפר יונה נמסר כי "תכנית המתאר זיהתה את הצורך המובהק בתכנונה של רכבת בתחום העיר – לרבות תחנת רכבת. מדובר על רכבת שתנוע בכיוון מזרח ומערב ותשרת את תושבי כפר יונה והסביבה. התכנון הוא לשנת היעד 2035, ולכן החשיבות עצומה כבר כיום – לזרוע את זרעי הפיתוח המסילתי להנאת הדורות הבאים".


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
ראש העיר כפר יונה, אפי דרעי
ראש העיר כפר יונה, אפי דרעי
לתקנון האתר
 
מיליון מ"ר של שטחי מסחר ופנאי? ואוו...     תומר ויזל
16:16 10/08
  
כפר יונה - הזמנות טובה למשקיעים     איש נדל"ן
16:06 10/08
  
מחכים ומצפים - הגיע הזמן באמת..     יוני שם שאול
16:05 10/08
  
סגור