סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

פנינסולה מגדילה את מסגרת האשראי

18/06/2017     עומר רגב  
הקרנות שמחזיקות את המניה.
עו"ד מיכה אבני, מנכ"ל פנינסולה: "הרחבת מקורות המימון השבוע בכ-80 מיליון ש"ח מעידה על הרוח הגבית שפנינסולה מקבלת מהמערכת הבנקאית, הגופים המוסדיים ומבעלי השליטה, לצד הביקושים ההולכים וגוברים לאשראי עסקי לצרכי מימון הון חוזר.  הגדלת האשראי הניתן לניצול מהמערכת בנקאית, לצד גיוס ההון והאג"ח שבוצעו בשבועות האחרונים יוצרים תיק אשראי חזק, יציב ומגוון לחברה, ויסייע לנו להמשיך במגמת הצמיחה".

אחד מהבנקים הגדולים בישראל מגדיל לקבוצת פנינסולה, העוסקת במתן אשראי לעסקים קטנים ובינוניים בישראל לצרכי הון חוזר, את האשראי הניתן לניצול ב-55 מיליון שקל שיעמוד על 200 מיליון שקל. בעקבות הרחבה זו, עומדים מקורות המימון של פנינסולה על יותר מ- 900 מיליון שקל (550 מיליון שקל בנקים, 225 מיליון שקל באג"ח וכ-133 מיליון שקל הון עצמי, כולל הנפקת מניות בסך של 25 מיליון שקל שהתרחשה השבוע). 

הגדלת מקורות המימון מבוצעת על רקע תוצאות חזקות ברבעון הראשון של 2017, בו רשמה החברה זינוק של 90% ברווח הנקי שהסתכם ב-4.4 מיליון שקל וצמיחה של 25% בהכנסת המימון ל-12.8 מיליון שקל. 

מוקדם יותר השבוע השלימה פנינסולה גיוס הון של 25 מיליון שקל, כאשר מיטב דש, בעלת השליטה בה, השקיעה כ-11.4 מיליון שקל. ההנפקה בוצע בפרמיה של 2.6% מעל מחיר הנעילה של המניה ביום ההנפקה. 

באפריל האחרון השלימה החברה בהצלחה הנפקת אג"ח ראשונה לציבור – סדרה א' המדורגת A עם אופק יציב על ידי מעלות וזאת כחלק מגיוון מקורות המימון של החברה. במסגרת המכרז, התקבלו ביקושי יתר בהיקף של כ-740 מיליון שקל, ומתוכם בחרה החברה לגייס 225 מיליון שקל בריבית שקלית קבועה של 1.4% שנתי.

אודות קבוצת פנינסולה: 

פנינסולה בע"מ, שהוקמה בשנת 2004 על ידי עו"ד מיכה אבני, עוסקת במתן אשראי לעסקים קטנים ובינוניים בישראל. בעשור האחרון פנינסולה העמידה לרשות אלפי עסקים מגוון פתרונות אשראי בהיקפים של מיליארדי שקלים למימון צמיחה עסקית. בית ההשקעות מיטב דש ומיכה אבני הם בעלי השליטה בחברה. מניותיה של החברה נסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב ונכללות במדד הפיננסים, מדד צמיחה, ביטוח-פלוס ו-ת"א all-share. בין בעלי המניות של קבוצת פנינסולה נמנים גופים פיננסים, הכוללים מלבד בית ההשקעות מיטב דש גם את חברת הביטוח מגדל.הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
מיכה אבני, מנכ"ל פנינסולה
מיכה אבני, מנכ"ל פנינסולה
לתקנון האתר
 
סגור