נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

מיוחד ל-FUNDER >> האצה של ממש בקצב הגיוסים לקרנות המסורתיות בשבוע החולף כ-645 מיליון שקל

 

 •קרנות אג"ח כללי: מעלות את קצב הגיוסים משבוע קודם לכן, עדיין בסכום נמוך יחסית של כ-385 מיליון ₪.
•הקרנות המנייתיות: (כולל הגמישות) מגייסות השבוע סכום נאה של כ-220 מיליון ₪.
•קרנות אג"ח חברות: ממשיכות לפדות: כ-70 מיליון ₪.
•קרנות אג"ח מדינה: ממשיכות במומנטום החיובי, ואף מגבירות מעט את קצב הגיוסים משבוע שעבר, לסכום של כ-110 מיליון ₪.

שבוע המסחר החולף התאפיין במגמה חיובית במדדי המניות המקומיים והגלובליים. בנוסף לזאת, אגרות החוב הקונצרניות והממשלתיות סיכמו אף הן  את החודש בעליות שערים. בעקבות עליות השערים בשווקים, קצב הגיוסים בקרנות המסורתיות עלה השבוע והסתכם בכ-645 מיליון ₪. הקטגוריות המגייסות ביותר היו אג"ח כללי (385 מ' ₪) והקרנות המנייתיות1 (כ-220 מ' ₪). תעשיית קרנות הנאמנות כולה רשמה בשבוע החולף גיוסים של כ-705 מיליון ₪, המתחלקים לגיוסים של כ-60 מיליון ₪ בקרנות הכספיות, כ-770 מיליון ₪ בקרנות המנוהלות, ולפדיון של 125 מיליון ₪ בקרנות המחקות. כך, עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב דש.

  • אחרי שבוע קודם של ירידות שערים מתונות במדדי המניות, המגמה התהפכה: מדדי ת"א 35 ות"א 125 רשמו בשבוע החולף תשואה חיובית של עד כ-1.95%, ומדד ת"א 90 עלה ב-1.05%. בעקבות המגמה החיובית, הקרנות המנייתיות1 גייסו כ-220 מיליון ₪, הנחלקים לגיוסים של כ-110 מיליון ₪ בקרנות מניות בארץ, כ-50 מיליון ₪ בקרנות הגמישות וכ-60 מיליון ₪ בקרנות מניות בחו"ל.

  • קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית1 כגון קרנות 10/90, 20/80 נהנו מהמגמה החיובית בכל אפיקי ההשקעה המרכזיים ועלו השבוע בקצב הגיוסים, לסכום של כ-385 מיליון ₪. מתחילת החודש, קרנות אג"ח כללי גייסו כ-640 מיליון ₪.

  • אגרות החוב הקונצרניות סיכמו את השבוע הקודם במגמה חיובית. מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו תשואה חיובית של עד 0.25%. למרות המגמה החיובית, קרנות אג"ח קונצרני פודות זה שבוע שני ברציפות, סכום הנאמד בכ-70 מיליון ₪. מתחילת החודש, קרנות אג"ח קונצרני פדו כ-110 מיליון ₪. ההסבר: אזהרות גוברות, כולל מצד בנק ישראל, לגבי הערכת חסר של הסיכון באפיק זה.

  • אגרות החוב הממשלתיות במגמה חיובית: מדד ממשלתי כללי רשם בשבוע החולף עלייה של 0.4%. בעקבות עליות השערים, קרנות אג"ח מדינה מעלות השבוע את קצב הגיוסים, לסכום הנאמד בכ-110 מיליון ₪. למרות זאת, הן ממשיכות להיות קבוצת הקרנות הפודה ביותר מתחילת השנה מבין הקרנות המסורתיות.

  • מגמה מעורבת באפיק השקלי – הקרנות הכספיות שינו מגמה משבוע קודם, וגייסו השבוע סכום של כ-60 מיליון ₪. לעומתן, הקרנות השקליות ממשיכות במגמת הפדיונות, ושומרות על קצב פדיונות זהה משבוע שעבר, לסכום הנאמד בכ-30 מיליון ₪.

  • קרנות אג"ח חו"ל  גם כן ביצעו מהפך, וכנגד המגמה בחודשים האחרונים, רשמו גיוסים של כ-55 מיליון ₪, ומתחילת החודש הן גייסו כ-35 מיליון ₪.

  • תעשיית הקרנות מנהלת נכון ליום 13.07.17 כ-229.1 מיליארד ₪. הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-212.7 מיליארד ₪ והקרנות הכספיות מנהלות כ-16.4 מיליארד ₪.

 * הנתונים שמחושבים לגבי יום חמישי הינם אומדן בלבד, מאחר והנתונים המעודכנים לגבי קרנות חו"ל מתקבלים רק ביום שני בשבוע שלאחר מכן.

סיכום חודשי : גיוסים ופדיונות של תעשיית הקרנות

אפיק

סיכום שבועי גיוסים/פדיונות

(במיליוני ₪)

סיכום מתחילת החודש גיוסים/פדיונות

(במיליוני ₪)

קרנות מנייתיות[1]

219

286

קרנות כספיות

58

-4

קרנות אג"ח שקליות

-29

-58

קרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד

110

181

קרנות אג"ח חברות והמרה

-71

-111

קרנות אג"ח כללי

383

642

קרנות אג"ח חו"ל

53

33

שונות[2]

-16

-21

סה"כ

707

948

סה"כ קרנות מסורתיות

(בנטרול כספיות)

649

952


1. כולל מניות ישראל, מניות חו"ל וגמישות.
2. כולל קרנות אגד (חוץ וישראלי), ממונפות ואסטרטגיות, מעורבות  מט"ח ולתושבי חוץ בלבד.


מורן צביק , מנהל קשרי יועצים מיטב דש

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.