נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

אוגוסט נפתח בירידה ניכרת בקצב הפדיונות בקרנות המסורתיות (מנוהלות ומחקות), אשר נאמדים: בכ-200 מיליון שקל

 

 חודש אוגוסט נפתח בירידה ניכרת בקצב הפדיונות בקרנות המסורתיות (מנוהלות ומחקות), אשר נאמדים: בכ-200 מיליון שקל, ברקע: מגמה מעורבת בשוקי המניות ועליות שערים באגרות החוב.

היציאה היומית הממוצעת מהקרנות המסורתיות עמדה מאז תחילת החודש על 28 מ' שקל - רבע מהיציאה היומית הממוצעת בחודש יולי: 112 מ' שקל.

  • קרנות אג"ח כללי: ממשיכות להיות קבוצת הקרנות הפודה ביותר גם בשבוע הראשון של חודש אוגוסט, תוך שהן סובלות מקצב פדיונות גבוה מאוד (אם כי נמוך מביולי) : כ-550 מיליון ₪.
  • הקרנות המנייתיות (כולל הגמישות): לאחר חודשיים של גיוסים גבוהים, הן פותחות גם את חודש אוגוסט בגיוס גדול של כ-265 מיליון ₪.
  • קרנות אג"ח מדינה: מצליחות לשמור על גיוס חיובי גם בראשית החודש: כ-60 מיליון ₪.
  • קרנות אג"ח חברות: פודות בשבוע החולף סכום של כ-35 מיליון ₪.

תחילת חודש אוגוסט (7 ימי מסחר) התאפיינה במגמה חיובית במדדי המניות המקומיים ובארה"ב, בעוד ירידות שערים ציינו את שוקי המניות באירופה ובמזרח הרחוק. אגרות החוב הקונצרניות והממשלתיות סיכמו את השבוע בעליות שערים. חודש אוגוסט נפתח בפדיונות בקרנות המסורתיות המסתכמים ב-7 ימי מסחר בכ-200 מיליון ₪. הקטגוריות הפודות ביותר היו אג"ח כללי (550 מ' ₪)  והקרנות השקליות (כ-165 מ' ₪). הקרנות הכספיות גייסו כ-195 מיליון ₪, הקרנות המחקות גייסו כ-280 מיליון ₪, ואילו הקרנות המנוהלות פדו סכום של כ-475 מיליון ₪. כך שבסה"כ כניסת הכספים לתעשייה כולה קיזזה בדיוק את יציאת הכספים ממנה. כך, עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב דש.

מגמה חיובית במדדי המניות: מדדי ת"א 35 ות"א 125 רשמו מתחילת החודש תשואה חיובית נאה של עד כ-0.95%, ומדד ת"א 90 עלה ב-1.25%. לעומת זאת, מגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים ציינה את שוקי המניות בחו"ל:  S&P500 עם תשואה חיובית של 0.5%, הדאקס רשם ירידה של 3% והניקיי ירד בכ-1.15%. הקרנות המנייתיות1 גייסו בשבוע החולף סכום של כ-265 מיליון ₪, כאשר הקרנות המנייתיות המתמחות בישראל פדו כ-60 מיליון ₪, בעוד הקרנות המתמחות במניות בחו"ל הציגו גיוס של כ-280 מיליון ₪, רובו בקרנות המחקות, והקרנות הגמישות סיימו את השבוע עם גיוסים הנאמדים בכ-45 מיליון ₪..

קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית1 כגון קרנות 10/90, 20/80, ממשיכה להיות קבוצת הקרנות הפודה ביותר מאז חודש פברואר, וגם בימים הראשונים של חודש אוגוסט הן ממשיכות לפדות, תוך שהן שומרות על קצב פדיונות גבוה ,הנאמד בכ-550 מיליון ₪.

אגרות החוב הקונצרניות סיכמו את 7 ימי המסחר הראשונים של אוגוסט במגמה חיובית מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו תשואה חיובית של עד 0.65%. למרות המגמה החיובית, קרנות אג"ח קונצרני פותחות את החודש עם פדיון של כ-35 מיליון ₪. 
אגרות החוב הממשלתיות במגמה חיובית: מדד ממשלתי כללי רשם בשבוע החולף עלייה של כ-0.35%. תודות לעליות השערים, קרנות אג"ח מדינה מצליחות לשמור על גיוס חיובי של כ-60 מיליון ₪, תוך עלייה קלה לעומת הקצב השבועי בחודש יולי.
מגמה מעורבת באפיק השקלי – הקרנות הכספיות פתחו את החודש בגיוס גבוה אשר נאמד, בכ-195 מיליון ₪, הגיוס הזה נחלק בין הקרנות הכספיות השקליות שפדו כ-40 מ' ₪ לבין הקרנות הכספיות המט"חיות שגייסו 235 מ' ₪, לעומתן. הקרנות השקליות ממשיכות לפדות גם החודש, והן שומרות על קצב פדיונות דומה מהשבועות האחרונים, בסכום של כ-165 מיליון ₪.

קרנות אג"ח חו"ל רשמו עלייה ניכרת בקצב הגיוסים, לסכום של כ-180 מיליון ₪, זאת בעקבות ההתחזקות המתמשכת בשבועות האחרונים של הדולר אל מול השקל.

תעשיית הקרנות מנהלת נכון ליום 09.08.18 כ-241.7 מיליארד ₪. הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-224.2 מיליארד ₪ והקרנות הכספיות מנהלות כ-17.5 מיליארד ₪.

ב-7 ימי מסחר שמאז תחילת החודש

**הנתונים שמחושבים לגבי יום חמישי (09.08.18) הינם אומדן בלבד, מאחר והנתונים המעודכנים לגבי קרנות חו"ל מתקבלים רק ביום שני בשבוע שלאחר מכן.

סיכום חודשי : גיוסים ופדיונות של תעשיית הקרנות

אפיק

סיכום שבועי גיוסים/פדיונות (במיליוני ₪)

קרנות מנייתיות[1]

265

קרנות כספיות

195

קרנות אג"ח שקליות

-165

קרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד

62

קרנות אג"ח חברות והמרה

-34

קרנות אג"ח כללי

-549

קרנות אג"ח חו"ל

177

שונות[2]

49

סה"כ

0

סה"כ קרנות מסורתיות

(בנטרול כספיות)

195-[1] כולל מניות ישראל, מניות חו"ל וגמישות

 .2 כולל קרנות אגד (חוץוישראלי), ממונפות ואסטרטגיות, מעורבות מט"ח ולתושבי חוץ בלבד.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.