נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

ספונסר >> באפיק הסולידי, נרשמה השבוע מגמה מעורבת

 

 סקירה שבועית – הבורסה בת"א נסחרה בשבוע המסחר החולף במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים. מדדי ת"א 35 ות"א 125 ירדו בכ- 0.4% בממוצע כל אחד בסיכום שבועי. מדד הבנקים בלט לטובה כשעלה בכ- 3%, בהובלת מניית בנק פועלים שקפצה בכ- 5.1%. מנגד, מדד התקשורת ירד בכ- 2.5%, בהובלת מניית סרגון שירדה בכ- 10.3%. במדד ת"א 125 בלטה לטובה מניית אלקטרה צריכה שזינקה בכמעט 13%, לאחר ההודעה על אישור עסקת גולן טלקום. מנגד, מניית מנקיינד צנחה בכ- 27% נוספים, והשלימה ירידה של כ- 48% מתחילת השנה. מכלל מניות הבורסה בלטה לטובה מניית ארנה גרופ שזינקה בכ- 38%. מנגד, מניית אינסוליין ירדה בכ- 23% ובכך השלימה קריסה של כמעט 90% מתחילת השנה. מחזורי המסחר היו נמוכים מהממוצע לאחרונה, ועמדו על כ- 1.2 מיליארד ש"ח ליום, למעט יום ראשון.

באפיק הסולידי, נרשמה השבוע מגמה מעורבת. מדדי התל בונד נסחרו בירידות שערים קלות של כ- 0.1% בממוצע בסיכום שבועי. אגרות החוב הממשלתיות נסחרו במגמה מעורבת. שערי אגרות החוב הצמודות למדד (הגלילים) ירדו בכ- 0.25% במח"מ (משך חיים ממוצע) הארוך. מדדי אגרות החוב השקליות (השחרים) עלו בכ- 0.2% במח"מ הארוך בסיכום שבועי.

בסיכום שבועי מדד ת"א 35 ירד ב- 0.27% מדד ת"א 90 ירד ב- 0.74%, מדד הבנקים עלה ב- 3.09%, מדד הנדל"ן רשם השבוע ירידה קלה של 0.03%, מדד הנפט וגז ירד ב- 1.46% ומדד הביומד ירד ב- 1.37% בסיכום שבועי. בשוק המט”ח, הדולר נחלש בכ- 0.4% מול השקל, ונסחר כרגע (שישי) ברמה של 3.68 ש"ח לדולר.

מדד המעו"ף – תחזית טכנית – מדד ת"א 35 ירד בכ- 0.3% בשבוע החולף, וסיים את המסחר ברמה של 1439 נקודות. ההתנגדות המשמעותית יותר נמצאת ברמה של 1480 הנקודות, ורק פריצה שלה בשלב כלשהוא תהווה איתות חיובי משמעותי להמשך.

שקל-דולר – המטבע האמריקאי נחלש בכ- 0.4% מול השקל בסיכום השבוע החולף, אחרי שבוע מסחר רגוע יחסית, ונסחר כרגע (שישי) ברמה של 3.68 ש”ח לדולר. אתמול (חמישי), וול סטריט נסגרה ביציבות ללא תנודות חדות. בגזרת המאקרו, פורסמו הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה ומחירי היבוא והיצוא: התביעות לדמי אבטלה בשבוע שחלף קפצו ב-20,000 לרמה מנוכת עונתיות של 243,000. קונצנזוס האנליסטים צפה רמה של 238 אלף. ממוצע ארבעת השבועות האחרונים בתביעות החדשות, אשר מחליק את התנודתיות בנתונים השבועיים, עלה ב-2,250 לקצב של 236,500.

מדד ה DAX הגרמני - מדד הדקס הגרמני כולל בתוכו את 30 החברות בעלות השווי הגבוה ביותר בגרמניה ביניהם BMW, מרצדס, אדידס, דויטשה בנק חברת התרופות מרק ועוד. הבורסה בפרנקפורט מהווה גורם חשוב ואינדיקטור עיקרי לכל השווקים בעולם במהלך יום המסחר בישראל ובטרם נפתח המסחר בארה”ב. 
 
מדד ת"א 90 – שבוע של עמידה במקום עבר על מניות השורה השנייה בעיקר בגלל יום של מימוש חד יחסית ביום שני האחרון. טכני אין הרבה מה לחדש המדד נסחר במבנה מחירים עולה לא מעט שבועות, המדד נמצא באזורים טכני קשה סביב 980 נקודות. להערכתי המדד ישאף לשער פסיכולוגי של 1000 נקודות בשבוע-שבועיים הקרובים. תמיכה קרובה קיימת ברמה של 967 ו 959 נקודות.

מדד הנדל"ן – מדד הנדל"ן המשיך לשדר עוצמה גם בשבוע המסחר האחרון. טכנית כל עוד המדד נסחר מעל רמה של 498/500 נקודות הוא מוגדר חיובי בטווח הקצר וכל ירידה תהיה לצורך עליה. יעד עולה לטווח בינוני של מספר חודשים עומד על אזור של 580 נקודות.

מדד S&P500 – מדד האס אנד פי 500 החל במימוש עוד בסיום השבוע הקודם והמשיך לתחילת השבוע הנוכחי עם ירידה מתחת ל 2380 נקודות. המימוש עד כה דיי רגוע וללא תנועות חדות מידי דבר שמראה על העוצמה שקיימת במדד. היום (שישי) לפני תחילת המסחר יפורסם דו"ח התעסוקה ובשבוע הבא הכרזת הריבית ופקיעה משולשת של החוזים על המדדים כך שהצפי הוא לעליה בתנודתיות.

ניתוח מניות

אינרום (1132356) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90. המניה נסחרת במגמה עולה לא מעט חודשים והשבוע ראינו קפיצת מדרגה נוספת עם פריצה של שיא כל הזמנים. חדי העין יכולים להבחין בתבנית של ספר וידית שיעדה עומד על אזור של 1560 נקודות. יעד קצר יותר ניתן לגזור לפי סגל פיבונצ'י והוא נמצא סמוך ל 1500 נקודות בטווח הקצר.

אל על (1087824) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90. המניה הצליחה השבוע לייצר המשכיות לבלימה של שבוע המסחר הקודם ונראה ש 255 נקודות מהווה שפל עולה מהימן. מהבחינה הטכנית מעל הגבוה של השבוע האחרון סביב 273 קיימת אפשרות להמשך תיקון עולה במניות החברה עם פוטנציאל לפגוש את אזור של 290 נקודות בטווח הקצר.

ביג (1097260) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35. פרט ליום המסחר האחרון שהיה מעט שלילי המניה התקדמה יפה בשבוע המסחר האחרון כשהיא ממשיכה קדימה לעבר שיאים חדשים. יעד התבנית נמצא סביב 29000 נקודות וכל ירידה במניה למעשה תהווה הזדמנות כניסה כל עוד נשמור על רמה של 26000 נקודות. 

ארפורט סיטי (1095835) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35. לאחר גל עליות חזק מאוד מאזור של 4000 נקודות ועד לשיא האחרון סמוך ל 4750 נקודות יצאה המניה לתיקון יורד בשני ימי המסחר האחרונים של השבוע. אזור של 4450/4400 נקודות אמור לתמוך במניה וכל היפוך סביב אזור זה יביא לכניסה נוחה למי שבחוץ.

בזן (2590248) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35. בתחילת שבוע המסחר האחרון סגרה המניה באופן מלא את יעד תבנית הדשדוש סביב 154/5 נקודות ונחלשה לאחר מכן. אזור של 145 נקודות מהווה תמיכה בטווח הקצר, ירידה ממנו תהיה שלילית ויכולה לשלוח את החברה לבדיקת אזור של 138/140 נקודות.

בזק (230011) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35. גם בשבוע המסחר האחרון מניות החברה התקשו לעבור את אזור ההתנגדות סביב 672/3 נקודות. ההתנהגות של המניה בשבוע המסחר האחרון מחזקת דווקא את היכולת לפרוץ את רמה זו, במקרה זה אני מעריך שהמניה תשאף לאזור של 690/700 נקודות בטווח הקצר.

דלתא (627034) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90. המניה ירדה השבוע חזק מאוד ונעלה את המסחר בנמוך של מספר חודשים על בסיס שערי סגירה. נקודת אור היא שלא נשברה רמה טכנית פסיכולוגית של 10000 נקודות. ירידה מתחת לרמה זו צפוי להביא את המניה לאזור של 9500 ואפילו לסגירה של פער מחירים סביב 9000 נקודות.

טבע – TEVA – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35. אחר שכבר היה נראה שיש סיכוי לקבל תיקון עולה, החולשה חזרה למניות החברה כשהיא שוברת השבוע את אזור של 34.5/35 דולר. המומנט השלילי נכר מאוד בין ימי ירידות השערים לעליות השערים. ב 12 ימי המסחר האחרונים עלתה המניה רק 2 ימי מסחר מול 10 ימי ירידות שערים, ככה קשה מאוד לפתח מומנט עולה והחזיר למשקיעים את הביטחון.

אופקו – OPK – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35. מניות החברה נסחרות במומנט שלילי כבר לא מעט זמן, השבוע קבלנו תיקון עולה לירידות האחרונות אשר נבלמו בשער עגול של 8 דולר שהוא השפל האחרון שנשבר, נעילה מעל יכולה להמשיך את התיקון העולה לאזור של 8.3 ונעילה של פער המחירים שנפתח בעקבות הדוחות. להערכתי נראה המשך לחץ במניה בתקופה הקרובה כשכל עליה תהיה לטובת חנינה. 
 
כלכלית ירושלים (198010) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90. המניה נסחרת כבר מספר חודשים רב בדשדוש ר ומשעמם. בשבוע המסחר האחרון ראינו קפיצת מדרגה קדימה כשהמניה נצמדת לאזור התנגדות סביב 900 נקודות. פריצה ברורה של רמה זו תביא לפתיחה של מהלך עולה מחודש במניה. במקרה זה יעדים עולים יהיו 980/1000 בטווח הקצר יחסית ו 1080/1100 בטווח הבינוני לחודשים הקרובים.

לתחזית המלאה באתר ספונסר, שם תוכלו לצפות גם בגרפים השונים שמלווים את התחזיות השונות אנא לחצו כאן:

ניתוח מדדים: לחץ פה
ניתוח מניות: לחץ פה
מניות על רגל אחת: לחץ פה

סקירה זו נועדה על מנת לעזור לאנשים לקבל ראיית מבט אישית של צוות ספונסר לגבי השוק ולגבי כיוונים אפשריים שלו אך המנתחים אינם יכולים להיות בטוחים בהתבצעות התרחישים המועלים כמו שאין שום דבר בטוח בשוק ההון ובבורסה בכלל. 

לגבי כל המניות שהוזכרו לעיל אין באמור הנ"ל המלצה או ייעוץ לקנות או למכור או לבצע כל פעולה אחרת במניות שהוזכרו, כותב השורות עלול להחזיק בחלק מהמניות המדוברות. כל העושה פעולה, עושה זאת על סמך שיקול דעתו בלבד. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.