רון אייכל קולמקס שוקי הון || המלצת קנייה לענקית הפארמה השוויצרית ביוג`ן

תחזית החברה כמעט בינארית. אם התרופה לאלצהיימר אכן תצא לפועל, האפסיד הינו גבוהה (80%), אולם במקרה שהחברה תמשיך ל"שרוף כסף" על מחקר ופיתוח ללא הצלחה, מחיר המניה יכול גם לרדת ב-40-50 אחוז

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

רון אייכל
28/02/2021

עיקרי הדברים

·  ביוג'ן הציגה דוחות מעורבים לרבעון הרביעי של 2020. הכנסות החברה לרבעון עקפו את התחזיות אולם הרווח המתואם למניה פספס את התחזיות.
·  תחזית החברה כמעט בינארית. אם התרופה לאלצהיימר אכן תצא לפועל, האפסיד הינו גבוהה (80%), אולם במקרה שהחברה תמשיך ל"שרוף כסף" על מחקר ופיתוח ללא הצלחה, מחיר המניה יכול גם לרדת ב-40-50 אחוז.
· Biogen - Wikipedia על אף האירוע הבינארי הצפוי, החברה מסתמכת על צינור מוצרים רחב והחודשים הבאים הינם קריטיים עבור עתידה.

הזווית הטכנית לשבוע הקרוב

שם החברה\ני"ע

Ticker

מחיר

המלצה

תמיכה

התנגדות

ביוג'ן

BIIB

284.63

קניה

272.57

288.77


טכנית המניה נמצאת לשבוע הקרוב במגמה חיובית חזקה כאשר רוב האינדיקטורים תומכים בעליה במחירה ונותנים דירוג Buy. אינדיקטור ה-Oscillators הינו Buy ואינדיקטור המומנטום למניה הינו .Sell

תיאור החברה

ביוג'ן מוכרת לקהל הישראלי מעצם היותה ענקית פארמה וזכורה לרבים כמתחרה הגדולה של טבע בשוק הטרשת הנפוצה. התחרות הייתה ממושכת ולחוצה עם עליות וירידות, אולם כיום החברות מצויות במקומות שונים לגמרי. ביוג'ן איננה נשענת על התרופה לטרשת נפוצה וגם טבע הולכת ומאבדת מכירות בקופקסון ופחות נשענת על התרופה (אם כי היא עדיין בעלת משמעות לעסקיה).

החברה נוסדה בשנת 1978 בז'נבה שבשוויץ על ידי הביולוגים צ'ארלס וייסמן,קנת' מארי ופיליפ אלן שארפ (לימים זוכה פרס נובל לרפואה), וולטר גילברט (לימים זוכה פרס נובל לרפואה) והיינץ שאלר. מוצר החברה הראשון היה סינתוז של אינטרפרון אלפא על ידי וייסמן, פיתוח עבורו ניתן רישיון לשיווק לחברת שרינג פלאו (כיום חלק ממרק). ב-1982 עבר מטה החברה קיימברידג' שבמסצ'וסטס. ב-1983 הונפקו מניות החברה בנסד"ק. ב-1986 הוקם מפעל החברה הייצור הראשון של החברה במסצ'וסטס.

בשנת 2016 החברה פיצלה את פעילותה מפעילות התרופות לטיפול בהמופיליה לחברה בשם  Bioverativ  שנרכשה מאוחר יותר על ידי סאנופי.

נכון ל-2020 החברה מעסיקה כ-7,400 עובדים ברחבי העולם והכנסותיה כ-14.4 מיליארד דולר. החברה מתמקדת במחקר ופיתוח בתחום מדעי המוח ופתרונות רפואיים להפרעות נוירולוגיות. בין מוצרי החברה ניתן למצוא תרופות לטיפול בדלקות מפרקים שונות, ניוון שרירים בעמוד השדרה, טרשת נפוצצה, קרוהן ומחלות ממאירות באופן כללי.

שווי השוק של החברה עומד על 43 מיליארד דולר עם מכפיל רווח היסטורי של 11.4

תוצאות כספיות

ביוג'ן דיווחה את דוחות הרבעון הרביעי שלה ב-3 בפברואר, צפי הקונצנזוס היה להכנסות  של 2.8 מיליארד דולר (23.7%- ביחס לרבעון המקביל) ולרווח מתואם למניה של $4.76. ההכנסות עקפו את התחזיות והסתכמו ל-2.85 מיליארד דולר אולם הרווח למניה היה פחות טוב מהציפיות והסתכם רק ל-$4.58. בשורת הרווח הנקי נרשם רווח של 0.36 מיליארד דולר.  כמו כן, מבחינת הדוח השנתי ניתן לראות עליה בהוצאות המחקר והפיתוח בשיעור של 78% לרמה של 3.9 מיליארד דולר וייתכן שהוצאות אלה ימשיכו לגדול לאור הרצון להצליח לפתח תרופה לאלצהיימר ולעוד תרופות נוספות. סה"כ מזומנים  לרבעון עמדו על 2.61  מיליארד דולר לעומת 3.58 מיליארד ברבעון הקודם.

מה צופן העתיד לחברה

ביוג'ן נמצאת בחודשים האחרונים בעין הסערה סביב הפיתוח של תרופה לאלצהיימר. מדובר בפיתוח שדווח כי עבר את הניסויים הקליניים הדרושים ולאחר מכן הובהר שהוא עדיין לא עבר ולפני חודש דיווח ה-FDA, כי ועדה חיצונית לא אישרה את התרופה החדשה של ביוג'ן לטיפול במחלה. ה-FDA, בניגוד למקרים קודמים, לא סגר את הדלת סופית לתרופה ונראה כי התרופה ממשיכה לחוות רכבת הרים בלתי שגרתית. כזכור, במארס 2019, ביוג'ן הודיעה שנכשלה בניסוי שלב 2 והפסיקה את הניסויים לאלתר, רק כדי לחזור 7 חודשים אחר כך ולומר שהניסויים כן הראו תוצאות חיוביות ושהתרופה בדרך לניסוי שלב 3.

ייתכן מאוד של-FDA יש אינטרס לקדם את התרופה וזאת הערכה הרווחת בשוק אולם נשאלת השאלה עד כמה ומדוע? ייתכן וזה קשור בעובדה שכבר 18 שנה לא הוצגה תרופה חדשנית לטיפול באלצהיימר. מחקרים מראים ש-80% מהאוכלוסייה יסבלו מסוג של דמנציה בגילאי     ה-80 פלוס, אבל בניגוד לסרטן לסוגיו, סכרת ולא מעט מחלות אחרות הטיפולים באלצהיימר ודומיו לא השתנו. זה מכניס את ביוג'ן ללימבו מתמשך.

מניית החברה ירדה בקרוב ל-38% מ-2015, כאשר החברה לא הצליחה לנצל את גל העליות בשווקים על מנת לתפוס גובה. מתחילת פברואר 2020, המניה איבדה 21.7%. אם זאת, מתחילת השנה ובשל הצפי בשוק כי רכבת ההרים תגיע לסיומה וכי התרופה תאושר לבסוף, המניה עלתה ב-9%. עם זאת, הקונצנזוס סבור שב-2021, הרווחים למניה (EPS) השנתיים של ביוג'ן ירדו מ-33.7 דולר למניה ל-20.22 דולר למניה.

הצלחת התרופה לאלצהיימר יכולה לפתוח לחברה שוק כמעט בלעדי שמוערך במכירות שנתיות של 10 מיליארד דולר לשנה. בבנק ההשקעות ג'פריז מעריכים שאם תאושר התרופה, המניה יכולה להגיע ל-$450 ויכולה לרדת עד $180 אם לא תאושר.

נתונים כספיים ופיננסים