רון אייכל קולמקס שוקי הון || המלצת קנייה למניית טאואר סמיקונדקטור

המניה זינקה ב-160% מהשפל של מרץ 2020

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

רון אייכל
24/02/2021

הזירה העולמית

המניות ממשיכות במגמה החיובית ובעיקר במניות הקטנות

שבוע המסחר האחרון היה מקוצר והחל ביום ג', כאשר ביום ב' צויין יום הנשיאים. רוב המדדים העיקריים חתמו את השבוע באבדן ערך. העלייה בשיעורי הריבית לטווח הארוך הכבידה על מניות הטכנולוגיה הצומחות במהירות מפאת עליית שיעור ההיוון על הרווחים העתידיים. לעומת זאת, העלייה יצרה עדיפות למניות הבנקים בכך שזו מרחיבה את המרווח הפיננסי וסייעה למניות הערך (שחלקן נמצא בסקטור הפיננסיים) לספק תשואה יתר על מניות הצמיחה. מחזורי המסחר המשיכו לרדת מרמות השיא של ינואר, אך חזרו לעצמם ביום שישי, לאחר שהתקיים אחד מתאריכי התפוגה הגדולים ביותר של אופציות. 

המסחר החל ביום שלישי בתרועה רמה, שאותה ייחסו המשקיעים לשילוב שבין תקוות לגירוי פיסקלי נוסף, המשך מדיניות מוניטרית נוחה, עונת רווחים טובה יותר מהצפוי ברבעון הרביעי והתקדמות במאבק בווירוס הקורונה. האופטימיות בחזיתות אלה השתנתה, ככל שהתקדם השבוע. ביום שלישי בערב אמר הנשיא ג'ו ביידן כי הוא מצפה כי לכל האמריקנים תהיה גישה לחיסון נגד וירוס עד יולי, והחיים יחזרו למצב רגיל עד חג המולד.

וול סטריט היה מעודד גם מדו"ח של בלומברג לפיו, אספקת החיסונים צפויה להכפיל את עצמה עד אפריל, בין היתר הודות לאישורם של חיסונים נוספים. מחקרים חדשים העלו כי החיסונים הנוכחיים עשויים שלא להיות יעילים כנגד הווריאנטים החדשים (דרום אפריקאי). הפנטגון גילה כי כשליש מהכוחות מסרב לקבל חיסון כשהוא מוצע. החיילים משקפים ספקנות נרחבת ביחס לחיסונים.

חששות האינפלציה חוזרים

המניות נסוגו ביום חמישי בבוקר, בעקבות הדיווח של וולמארט על רווחים חלשים מהצפי. החברה גם צופה לצמיחה איטית יותר של הרווחים בשנה הקרובה, בין היתר, בשל התחייבותה להעלות את השכר הממוצע של עובדיה ל-15 דולר לשעה. הידיעה הגיעה לאחר דיווח של משרד העבודה ביום רביעי כי מחירי היצרנים עלו ב-1.3% בינואר, העלייה החודשים החזקה ביותר מאז דצמבר 2009.

מכירות הקמעונאות זינקו בינואר ב-5.3% - הרבה מעל ציפיות הקונצנזוס לעלייה של 1.1%. רבים ייחסו להפתעה את התשלומים הישירים לאמריקאים בעלי הכנסה נמוכה ובינונית, בסך 600 דולר אשר אושרו כחלק מחבילת הגירוי בדצמבר. מבקרי תוכנית ההקלה החדשה של ממשל ביידן בסכום של 1.9 טריליון דולר לנגיף הקורונה, הצביעו על הנתונים כעדות לכך שהם עלולים לחמם את הכלכלה ולהביא לנסיקה של האינפלציה.

תומכים בגירוי נוסף יכולים למצוא עזרה גם בנתוני השבוע. התביעות השבועיות לדמי אבטלה, קפצו ל-861,000, הנתון הגבוה ביותר מאז אמצע ינואר. נתוני הדיור הפתיעו לצד השלילי, כאשר התחלות בנייה מתחילות לרדת משמעותית משיא של כמעט 14 שנים.  ייתכן כי אלו הושפעו ממזג האוויר הקשה בחלקים מהמדינה.

שרת האוצר האמריקאית, ג'נט ילן, חזרה והדגישה את דעתה כי הסיכונים של אי-השקת חבילת ההקלה לנגיף הקורונה עולים בהרבה על המחיר. אם החבילה, שצפויה לעלות כמעט 2 טריליון דולר, תגרום לזינוק באינפלציה, ילן אמרה כי לבנק המרכזי, הפד, יש את הכלים להתמודד עם כל לחץ מחירים שיעלה. לדבריה, ממשל ביידן מתכוון להציג חבילת תשתית בהמשך השנה וככל הנראה גם העלאות מיסים יהיו חלק מההצעה. ילן הזהירה כי הערכות שווי המניות גבוהות מאוד בסביבת התשואה הנמוכה הנוכחית והזהירה את המשקיעים בזהירות רבה בענפים מסוימים. המכס על יבוא סיני יישאר במקומו בזמן שהממשל יקבע את האסטרטגיה המתאימה לסין בהמשך, אמרה שרת האוצר.

התשואות לטווח הארוך מזנקות לרמה הגבוהה ביותר מזה כמעט שנה

דאגות האינפלציה ונתוני המכירות הקמעונאיות סייעו לדחוף את התשואה לפדיון באיגרת של ממשלת ארה"ב לטווח של 10 שנים לרמה הגבוהה ביותר מזה כמעט שנה. הפרוטוקולים שהתפרסמו ביום רביעי מישיבת המדיניות של הפדרל ריזרב בינואר עשויים לסייע בהגבלת העלייה בתשואות, כאשר גורמים רשמיים מצביעים על כך שהם יישארו מחויבים לתוכנית רכישת הנכסים המסיבית שלהם במשך זמן מה.


אירופה
המניות באירופה סיימו את השבוע בצורה מעורבת, ונתמכו על ידי החברות שמציגות רווחים רבעוניים מעודדים. עם זאת, רווחים אלה עמדו בצד החשש כי עליית האינפלציה וגם תשואות אג"ח גבוהות עשויות לגרום לבנקים המרכזיים להתחיל להדק את המדיניות המוניטרית.

• ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, אמר כי הנעילה באנגליה תוקל בשלבים, בהתבסס על גישה זהירה ונבונה. כפי הנראה, יאפשרו לילדים לחזור לבתי הספר בתחילת חודש מארס. נתוני הבריאות העדכניים ביותר בבריטניה הראו כי מספר המקרים באנגליה, וויילס וצפון אירלנד ירד לרמות הנמוכות ביותר מאז תחילת אוקטובר.

• שוויץ הודיעה כי תתחיל להסיר כמה מגבלות במרץ, ותפתח מחדש חנויות, מוזיאונים וספריות, גני חיות, גנים ומתקני ספורט.

• הנציבות האירופית סיכמה עם פייזר וביו-טק על 200 מיליון מנות נוספות של החיסון נגד הוירוס. עם זאת, פייזר עדיין לא העבירה 10 מיליון מנות שהתחייה עליהן בעבר.

• נתוני ה- PMI האחרונים הצביעו על כך שהפעילות העסקית בגוש היורו הצטמקה בחודש רביעי ברציפות בפברואר, אם כי קצב ההתכווצות הואט כשינוי חזק יותר מהצפוי בתעשייה קיזז ירידה מתמשכת בשירותים.

• הפרלמנט האיטלקי מגבה את דראגי - ממשלת האחדות החדשה של ראש הממשלה מריו דראגי באיטליה קיבלה תמיכה מוחצת משני בתי הפרלמנט. בנאום הבכורה של דראגי בסנאט, הוא התחייב להאיץ את תוכנית החיסון נגד נגיף נגד קורונה, והתווה תוכניות להשקעת 210 מיליארד אירו בקרנות הבראה של האיחוד האירופי ולרפורמות מבניות במערכת המשפט ובמינהל הציבורי.   

הזירה הטכנית

GBP/CAD (GBPCAD, 1.7656 דולר קנדי)     

נתון המכירות הקמעוניות של בריטניה הפך את המגמה שאפיינה את כל השבוע, לפיה הליש"ט מתחזקת כנגד הדולר הקנדי.

הליש"ט (GBP) סבלה היום כשירידה תלולה במכירות הקמעונאות בינואר דחפה את המטבע מטה. החולשה בו נבלמה עם פרסום מדדי ה-PMI. המכירות הקמעונאיות צנחו ב-8.2% בינואר, הרבה יותר מהתחזית להתכווצות של 2.5%. הנעילה הלאומית האחרונה הובילה לירידה חודשית חדה במכירות הקמעונאות של ינואר, כאשר אפריל 2020 היה החודש היחיד שבו נרשמה צניחה גדולה יותר.

מדדי ה-PMI מאותתים כי כלכלת בריטניה מראה סימנים מבורכים להתייצבות בפברואר והתרחבות בהמשך השנה, לאחר השפל הקשה שנראה בינואר.

הדולר הקנדי רשם התחזקות ביום המסחר האחרון של השבוע, חרף נתוני המכירות הקמעונאיות מהמדינה לדצמבר 2020, שהראו את הירידה הראשונה מזה שבעה חודשים.

בקנדה, הופעל סגר חזק כדי להילחם בגל השני הקורונה. הדבר הביא למכירות הקמעונאות לסגת ב-3.4%.

בטווח הקצר, שער החליפין של GBP / CAD יוכתב על ידי הקלות בסגר בבריטניה, בשבוע הבא. ראש הממשלה בוריס ג'ונסון אמור לקבוע את 'מפת הדרכים' שלו ביום שני, ה-22, כדי להתחיל את המסע להקלה מהנעילה הלאומית השלישית.

אם ממשלת בריטניה תהיה אופטימית ביחס לתחילת הקלות במגבלות, ה-GBP / CAD יכול לטפס לרמות גבוהות יותר. משקיעי הליש"ט יחפשו גם לפרסם נתוני אבטלה מחודש דצמבר ביום שלישי, שאם הוא יעבור את התחזיות יתגלה כחיוב עבור סטרלינג.

הדולר הקנדי יושפע ממחירי הנפט ומכל התפתחות בזירת הקורונה בקנדה. כל מגבלה נוספת במדינה תוסיף לחץ על המטבע.

טכנית, ה-GBPCAD נמצא בעמדת קנייה חזקה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 1.6603 דולר קנדי לליש"ט קו ההתנגדות נמצא ברמה של 1.81046 דולר קנדי.
 

CVS (CVS, 71.12 דולר)     

הרווחים של רשת הפארמה CVS Health ברבעון הרביעי עקפו את ציפיות וול סטריט ונתמכו בעלייה במספר המרשמים שהעלה את המכירות. רשת בתי המרקחת משכה לקוחות חדשים באמצעות בדיקות לקורונה וחיסונים.
להלן התוצאות המרכזיות של החברה:

רווח למניה: 1.30 דולר מתואם לעומת צפי לכדי 1.24 דולר.
הכנסות: 69.55 מיליארד דולר לעומת צפי ל-68.75 מיליארד דולר
רשת בתי המרקחת דיווחה על רווח נקי בסך 975 מיליון דולר ברבע הרביעי של 2020, או 75 סנט למניה, ירידה של 1.74 מיליארד דולר, או 1.33 דולר למניה, לעומת הרבע המקביל אשתקד. ללא פריטים מיוחדים, הרשת הרוויחה 1.30 דולר למניה, לעומת צפי ל-1.24 דולר למניה.

ההכנסות עלו ל-69.55 מיליארד דולר לעומת 66.89 מיליארד דולר שנה קודם לכן. זה גבוה מציפיות האנליסטים שעמדו על 68.75 מיליארד דולר.

המגיפה הביאה ל-CVS מספר יתרונות אך גם חסרונות. מצד אחד, משבר הבריאות העולמי גרם לאנשים מסוימים לוותר על נסיעות לחנויות וגם לרופא. הדבר הכביד על המכירות שלה והפחית את מספר המרשמים חדשים (נרשם תיקון ברבע האחרון). מנגד, פחות ביקורים רפואיים הובילו לירידה בהוצאות של מבטחת הבריאות AETNA שבבעלות CVS, שנרכשה בשנת 2018. המגיפה גם נתנה לרשת בתי המרקחת הזדמנות להפגין את שירותי הבריאות שלה, כגון טלרפואה ולבחון הזדמנויות עסקיות חדשות כמו בדיקות בדרכים (Drive-in).

טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 54.75 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 79.15 דולר.


טאואר (טאואר, 10,320 אג')

יצרנית המוליכים למחצה חתמה את 2020 עם הכנסות של 1.26 מיליארד דולר, בדומה לציפיות ועלייה של 2.4% ביחס להכנסות      ב-2019. הרווח התפעולי עלה ב-4.9% ל-91 מיליון דולר,                ה-EBITDA זינק ב-10.2% לכדי 329.4 מיליון דולר.
עם זאת, הרווח המתואם נחלש ב-6.2% בהשוואה ל-2019 ועמד על 100.9 מיליון דולר או 93 סנט למניה. למרות הירידה ברווח, החברה עקפה מעט את תחזיות האנליסטים, שצפו לחברה רווח מתואם של 92 סנט למניה. הירידה ברווח הייתה תוצאה של עדכון ההסכם מול פנסוניק שבו מופחת המחיר.

ברבע האחרון של 2020 הציגה טאואר עלייה בהכנסות וברווח, ועקפה את תחזיות השוק. ההכנסות עלו ב-12.9% ל-345.2 מיליון דולר והרווח המתואם זינק ב-50.8% ל-36 מיליון דולר או 34 סנט למניה. זאת בעוד אנליסטים בשוק צפו לחברה הכנסות של 340.9 מיליון דולר ורווח מתואם של 33 סנט למניה.

טאואר מספקת גם תחזית לכנסותיה לרבע הראשון של 2021 (הרבעון הנוכחי), ומעריכה שתסיים אותו עם הכנסות של 345 מיליון דולר, בטווח סטייה של 5%. לחברה מזומנים ושווי מזומנים בגובה 211.6 מיליון דולר נכון לסוף 2020, בהשוואה ל-355.5 מיליון דולר מזומנים ושווי מזומנים בסוף 2019.

טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 5,803 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 11,414 דולר.